خانه / پزشکی و سلامت / خواص آویشن

خواص آویشن

یک محقق و مدرس طب سنتی گفت: این گیاه به افزایش لطافت خون و گرم شدن بدن کمک می کند که در کل بهتر است افرادی که خونشان خیلی رقیق است یا داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند به صورت مستمر و طولانی مدت از این گیاه استفاده نکنند.

 

یوسف اصغری درباره آویشن اظهار داشت: اسم اصلی گیاه آویشن در کتب طب ایرانی صعتر است و دارای طبیعت گرم و خشک بوده و برای افراد سرد مزاج مناسب است. به گفته وی با اینکه این گیاه مشکلات ریوی را همچون عفونت های تنفسی، آسم و غیره را می تواند کمک کند ولی مصرف زیاد آن می تواند مشکلاتی را برای خود ریه ایجاد کند ولی برای رفع این عارضه می تواند از سرکه انگور طبیعی در طی روز استفاده کرد.

 

اضغری افزود: افرادی که مزاجشان گرم هست به صورت کلی بهتر است از این دارو برای درمان خودشان استفاده نکنند.این گیاه انواع بسیاری دارد که به صورت کلی می توان به دو سته بستانی و جبلی (کوهی) اشاره کرد. آویشن کوهی از آویشن باغی خیلی گرم تر و خیلی خشک تر است لذا افراد گرم و خشک بهتر است در صورت نیاز از باغی آن استفاده کنند.

 

 

این محقق و مدس طب سنتی ادامه داد: عمده ترین نشانه آویشن کوهی باریکی برگهای آن و تلخ تر بودن آن است که از لحاظ اثرات می توان گفت که قدرت آویشن کوهی در رفع عفونت ها و گرم کردن بدن بسیار بیشتر از آویشن باغی است.

 

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  9 روش درمان خانگی و موثر برای از بین بردن دراماتیت اطراف دهان

از سایر خواص این گیاه می توان به باز کننده انسدادها مثل تنگی مجاری تنفسی، تنگی حالب، انسدادات کبدی و… لاغر کننده و خشک کننده بدن و اعضا چه به صورت موضعی چه به صورت خوراکی ، تحلیل کننده بادها (ضد نفخ) و بلغم اشاره کرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *