خانه / سرگرمی / ۹ مورد از عجیب ترین اتفاقات جهان

۹ مورد از عجیب ترین اتفاقات جهان

آیا تابحال اتفاق افتاده که در مهمانی حضور داشته باشید و افراد درمورد چیزهای عجیب و غریب که دیده یا شنیده اند صحبت کنند. امروز میخواهیم ۹ تا از عجیب ترین چیزهایی که شاید تابحال نشنیده باشید اما واقعی هستند را بریتان بازگو کنیم.

۱-بزرگترین تولید کننده لاستیک جهان کیست؟

 

 

بزرگترین تولید کننده لاستیک

شاید فکر کنید شرکت میشلین؟ پیر لی؟دانلوپ؟ بنابر گزارشات شرکت میشلین در هر سال حدود ۱۷۰ میلیون لاستیک تولید می کند این غول بزرگ تایر حتی به بزرگترین تولید کننده لاستیک جهان نزدیک هم نیست. لگو با تولید ۳۲۰ میلیون تایر در سال از همه رقیبان جلو زده است . این غول بزرگ اسباب بازی تقریبا دوبرابر تولید کنندگان تایر تولید می کند. مسلما لاستیک های شرکت لگو بسیار کوچکتر هستند و پر از هوا نیستند اما قطعا برای وسایل نقلیه اسبب بازی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

۲-آیا می دانستید از کره بادام زمینی می شود الماس ساخت؟

 

 

دانشمندان آلمانی خواص جالبی از الماس کشف کرده اند .دانشمندان کشف کرده اند که با خرد کردن الماس تحت فشار شدید راه های شگفت انگیز برای تولید الماس پیدا کرده اند .همانطور که می دانید بدن همه موجودات زنده از کربن ساخته شده است. دانشمندان با فشده کردن دی اکسید کربن هوا ، کربن خالص به دست  میآورند که ملکول های الماس نیز از کربن ساخته شده اند و ملکول های الماس می توانند در این ماده”کره بادام زمینی “رشد کنند. مسلما این اتفاق تحت فشار شدید می افتد پس برای خرید کره بادام زمینی عجله نکنید.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  10 نفر از عجیب ترین زنان جهان

 

۳-اولین عملیات کاشت سینه (پروتز) در یک سگ انجام شد

 

 

در سال ۱۹۶۲ اولین پروتز سینه در انسان با موفقیت انجام شد.ژان لیندسی یک مادر و کارگر کارخانه ای در تگزاس بود  این عمل بر روی صورت گرفت بخاطر یک خالکوبی ناخواسته دچار مشکل شده بود  و به دنبال راه حلی برای حل مشکلش بود. بنابر این دکتر به او پیشنهاد داد تا این عمل بر روی وی انجام شود. قبل از انجام این عمل بر روی وی این آزمایش را بر روی یک سگ انجام دادند. به این ترتیب اولین عمل جراحی پلاستیک در جهان صورت گرفت.

 

۴-آخرین نفس توماس ادیسون در موزه فورد:

 

 

بله درست متوجه شدید آخرین تنفس توماس ادیسون بدرون یک  لوله  شیشه ای در موزه فورد نگه داری می شود. هنری فورد که در شرکت برق ادیسون مشغول به کار بود بعدها تبدیل به بهترین دوست ادیسون شد. وی میگوید می خواستم آخرین نفس دوستم را در یک لوله آزمایش گاهی ضبط کنم . باید گفت که فورد به هیچ عنوان این کار ار برای کسب شهرت و یا پولسازی انجام نداد .فورد واقعا معتقد بود که روح وی  با آخرین نفس جسمش را ترک کرد. او این کار را با کمک پسر ادیسون انجام داد.

 

۵-چه کسی بیشترین کتاب مقدس را در دنیا تولید کرده است؟

 

 

پاسخ ممکن است شما را شگفت زده کند . در حال حاضر حدود ۷۰ میلیون مسیحی در چین زندگی می کنند.چنین با اقدامی نوآورانه بازار تولید انبوه کتاب مقدس را در اختیار دارد.تولید ۱۲ میلیون انجیل در سال. یعنی ماهی یک میلیون انجیل .چین انجیل های خود را به ۹۰ زبان مختلف ترجمه و به ۷۰ کشور دنیا می فرستد.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  خونبارترین حوادث تاریخ

 

۶-معنی کلمه آدم سفیه و احمق در بین یونانیان:

 

یونانیان باستان در علوم بسیاری زبانزد و شهره بودند ازجمله ریاضیات ، فلسفه ، هنر ، موسیقی و …

آنها همچنین در زمینه سیاست نیز دارای پارلمان بودند سیاست مدار در یونان باستان به کسی که در امور عمومی دارای نظر و رای بود می گفتند.بنابراین کسی که خود را در امور عمومی نشان نمی دادا می گفتند که سفیه و احمق است یعنی سیاست نمی داند.

 

۷-بنیانگذار match. Com  دوست دختر خود را در یک ملاقات آنلاین در همین سایت از دست داد.

 

 

وب سایت match .com که در اوایل دهه ۹۰ افتتاح شد . این وب سایت خدمات بسیاری ارائه می داد . از آشنایی با افراد جدید و شاید بشود گفت که اولین سایت دوست یابی آنلاین را تاسیس کرد …

دوست دختر وی نیز در همین سایت با یک مرد دیگر ملاقات کرد و از وی جدا شد . شاید بگویید چه پیچ و تاب غمناکی اما بعد از ؟آن وی به عنوان پدر ” دوست یابی آنلاین” شناخته شد.

 

۸-جیمی کارتر رئیس جمهوری که تا مرز نابودی کشورش را پیش برد

 

 

جیمی کارتر سی و نهمین رئیس جمهوری است که از سالهای ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۱ خدمت کرده است.دوران وی زمانی بود که آمریکا و جماهیر شوروی انگشت خود را بر روی ماشه داشتند و منتظر فرصتی برای نابودی همدیگر بودند. وی در یک اقدام بسیار سهل انگارانه کدهایی که هر رئیس جمهوری در زمان ریاستش در اختیار دارد در جیب لباسش که به خشکشویی سپرده بود جا گذاشته بود. او فراموش کرده بود کدهای راه اندازی را جیب خود خارج کند. حتما جیمی احساس خیلی بدی در آن زمان داشته . البته این اتفاق به خیر گذشت چون که هنوز آمریکا سر جای خودش قرار داره

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  10 تا از عجیب و غریب ترین پرندگان جهان

 

۹-کوتاه ترین جنگ جهان که فقط ۳۸ دقیقه طول کشید

 

 

در ۲۷ ماه اوت ۱۸۹۶ این جنگ بین انگلستان و زنگبار در گرفت. دلیل این جنگ هم این بود که هنگامی که سلطان حمد بن محمد که طرفدار بریتانیا بود درگذشت خالد بن برغش به عنوان جانشین وی می خواست بر تخت بنشیند و از آنجایی که معاهده ای بین دو کشور امضا شده بود که هر پادشاهی که بخواهد بر تخت حکومت بنشیند باید مورد تایید بریتانیا قرار بگیرد و برغش مورد تایید بریتانیا نبود.نابر این گارد سلطنتی بریتانیا در یک جنگ ۳۸ دقیقه ای بر برغش هجوم برد و سربازان وی را اسیر کرد . در این جنگ تلفات برغش ۵۰۰ نفر بود در حالی که فقط یک نفر ملوان بریتانیایی مجروح شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *