خانه / سرگرمی / باهوش ترین نوابغ تاریخ

باهوش ترین نوابغ تاریخ

Sir Isaac Newton

از نظر معلمان بچه های با هوش معمولا کسانی بودند که بیشتر به سوالات ریاضی پاسخ می دادند. اما بد نیست بدانید که در مورد نوابغ و مشاهیر دنیا تقریبا در اکثر موارد عکس این قضیه ثابت شده است.بطور مثال معلم  آلبرت انیشتن در دوران مدرسه گمان می کرد که او گنگ است و به همین خاطر چندین بار از مدرسه اخراج شد.در مورد نیوتن این گونه به نظر می آمد که در یادگیری مطالب ناتوان است و معلمان مدرسه ویژه کودکان استثنائی  را برای وی در نظر گرفتند.

تام کروز، بازیگر خوش تیپ هالیوود دچار ناتوانی یادگیری بوده و در عین حال به عنوان بهترین هنرمند در حرفه خود شناخته می شود.دستاوردهای علمی، امروز به اصول اساسی توصیف و یا کشف شده توسط نیوتن تکیه می کنند وانیشتن مشهور ترین دانشمند  به روز است.

در زیر مجموعه ای از باهوش ترین افراد در طول تاریخ، که الهام بخش انسان های زیادی بوده اند را آورده ایم.

اسکندر مقدونی :

 

 

او مردی است که باعث مرگ هزاران نفر در تلاش برای تصرف  روسیه شده است، پس چرا او را باید “بزرگ” و “هوشمند” بنامیم ؟  اسکندر توانست تا پیش از رسیدن به سن سی سالگی یکی ازبزرگ‌ترین امپراتوری‌های دنیای باستان را شکل دهد که از دریای یونان تا هیمالیا گسترده  بود. او در جنگ‌ها شکست ‌ناپذیر می‌نمود و هرگز شکست نخورد. از اسکندر به عنوان یکی از موفق‌ترین فرماندهان نظامی در سرتاسر تاریخ یاد می‌شود.

 میکل آنژ:

 

 

میکل‌آنژ  نقاش،پیکرتراش، معمار و شاعر ایتالیایی است. میکل‌آنژ یکی از هنرمندان نابغه تاریخ و معروفترین چهره رنسانس ایتالیا است.تفاوت بین آثار هنری  این مرد و داوینچی صرفا به سبک هنری آنها بر می گردد.  هر چند  که هر دو آنها  تسلط کافی برهنر داشته اند. آثار او  تأثیر بیشتری بر روی هنر مدرن و امروز غربی داشته است. به دلیل علاقه بسیار فراوانش به نقاشی کار نقاشی بر روی سقف کلیسای سیستین را بر عهده گرفت و این شاهکار هنری پس از چهار سال و نیم به اتمام رساند. ” مجسمه موسی” یکی دیگر از کارهای معروف اوست که در کلیسای سن پیر در رم قرار دارد. «تندیس بردگان» که از متعلقات مقبره ژولیوس دوم بود، در موزه لوور به تماشا گذاشته شده‌است.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  10 نفر از عجیب ترین زنان جهان

 

توماس ادیسون:

 

 

مردی که به ما لامپ را هدیه داد ! اگرچه توماس ادیسون لامپ حبابی را ابداع نکرد و قبل از وی نوعی لامپ اختراع شده بود اما او به نوعی اختراعات ناتمام دانشمندان دیگر را تکمیل کرد و شاید تنها مخترعی در آن زمان بود که اختراعات خود را به تولید انبوه رساند. ادیسون حدود ۲۵۰۰ اختراع را در زمان خود تکمیل و ثبت نمود.

 لئوناردو داوینچی:

 

 

هنگامی که ما در مورد لئوناردو صحبت می کنیم، به این می اندیشم  که این شخص واقعا کیست ؟  او یک هنرمند بود؟ یک دانشمند؟ یک مدل؟ یک مجسمه ساز؟ یک نقاش؟ اینطور به نظر می رسد که او همه آنها بود. داوینچی بر هر چه که می اموخت مسلط می شد نقاشی، مدل سازی سه بعدی، مجسمه سازی و … .  از جمله آثار معروف او می توان به   پرتره مونا لیزا و مرد ویترووین اشاره کرد . او همچنین نمونه اولیه ای برای هلیکوپتر ارائه داده است .

ویلیام شکسپیر:

 

 

شهرت شکسپیر به عنوان شاعر، نویسنده، بازیگر و نمایشنامه نویس منحصربه‌ فرد است و برخی او را بزرگ‌ترین نمایشنامه نویس تاریخ می‌دانند. برخی از آثار او ، هنری چهارم، تیتوس آندرونیکس، رؤیای شب نیمهٔ تابستان، بازرگان ونیزی می باشند. ویلیام شکسپیر در روز ۲۳ آوریل ۱۶۱۶ میلادی در پنجاه و دوسالگی درگذشت. او حتی قطعه‌ای ادبی نیز برای روی سنگ قبر خود گفته که بر آن حک شده‌است:

تو را به مسیح از کندن خاکی که اینجا را دربرگرفته دست بدار!

خجسته باد آنکه این خاک را فروگذارد، و نفرین بر آنکه استخوان‌هایم بردارد!

آدولف هیتلر

 

 

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  19 واقعیت جالب در مورد هندوستان که تابحال به گوشتان هم نخورده است.

شاید با خود فکر کنید که چرا نام او در لیست باهوش ترین افراد تاریخ ثبت شده است ؟ کسی که خود به تنهایی مسئول مرگ میلیون ها انسان در طول جنگ جهانی بود. هیتلر به عنوان یک کهنه‌سرباز نشان‌دار جنگ جهانی اول در سال ۱۹۲۰ به حزب نازی پیوست و در سال ۱۹۲۱ به ریاست آن رسید. نقطه هوشمندی او جایی مشخص می شود که او مردم را با عقاید و اعتقاداتشان فریب داد او طوری وانمود می کرد که هر کاری که انجام می دهد کاملا درست بدون خطاست و همه مردم را شیفته و دیوانه خود کرده بود.

 

گالیلئو گالیله:

 

 

گالیله با تلسکوپی که خود ساخته بود به رصد آسمان‌ها پرداخت و توانست جزئیات سطح ماه را مشاهده کند. گالیله در پیدایش شیوه علمی سنجش و بررسی نقش مهمی داشت. او معتقد بود که: «برای شناخت علمی بجای گمانه زنی، باید هر چیز را اندازه‌گیری و سنجش کرد. آنچه را که نمی‌توان اندازه گرفت را نیز باید کوشش کرد که قابل اندازه‌گیری کرد.

 

گالیله نخستین کسی بود که چهار ماه سیاره مشتری را رصد کرد.,با رصد راه شیری گالیله دریافت که تعداد ستارگان این مجموعه بیشتر از آن است که قابل  شمارش باشد.,گالیله نخستین کسی بود که جزئیات سطح ماه را با تلسکوپ مشاهده و ثبت کرد. وی همچنین دریافت که نور ماه حاصل انعکاس نور خورشید است و این نور از خودش نیست.,گالیله با آزمایشی مشهور بر فراز برج پیزا ثابت کرد سرعت سقوط آزاد اجسام از ارتفاع به وزن آنها بستگی ندارد.

 

استیون هاوکینز

 

 

فیزیکدان نظری، کیهان‌شناس و نویسندهٔ بریتانیایی و مدیر تحقیقات مرکز کیهان‌شناسی نظری در دانشگاه کمبریج است. وی به خاطر فعالیت در زمینهٔ کیهان‌ شناسی و جاذبه کوانتوم به ویژه در زمینهٔ سیاه‌چاله، شناخته شده‌است. او کسی است که تابت کرد بسیاری از نظریات انیشتن درست هستند. او بطور کلی ثابت کرد که محدودیت ها همه در ذهن بشر است که مانع از پذیرش حقیقت می شوند.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  9 مورد از عجیب ترین اتفاقات جهان

 اسحاق نیوتن

 

اسحاق نیوتن فیزیک‌دان، ریاضی‌دان، ستاره‌شناس، فیلسوف انگلیسی است.  او مفهوم گرانش عمومی را مطرح ساخت و با تشریح قوانین حرکت اجسام، علم مکانیک کلاسیک را پایه گذاشت. از دیگر کارهای مهم او بنیان‌گذاری حساب دیفرانسیل و انتگرال است. نام نیوتن با انقلاب علمی در اروپا و ارتقای نظریه خورشید مرکزی پیوند خورده است. او نخستین کسی است که قواعد طبیعی حاکم بر گردش‌های زمینی و آسمانی را کشف کرد.

 آلبرت اینشتین

 

 

همه ما می دانیم که آلبرت انیشتین یکی از باهوش ترین مردم روی کره زمین است. درباره انیشتن چنین گفته می شود که مغز او از یک مرد معمولی حدود ۴ درصد بیشتر کار کرده است.  ذهن انیشتین و ایده های به ظاهر عجیب و غریب او در نتیجه این قابلیت بیش از حد بود؟

او به عنوان یکی از بانفوذترین دانشمندان قرن بیستم شناخته شده است . نام انیشتین به صورت یک اصطلاح عامیانه در زبان های مختلف به کار می رود . به عنوان مثال اگر کسی را انیشتین خطاب کنیم برای نشان دادن درجات بالایی از هوشیاریش  او را مستحق چنین نامی می دانیم .

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *