خانه / سرگرمی / ۱۰ مورد شگفت انگیز ترین نقاط جهان

۱۰ مورد شگفت انگیز ترین نقاط جهان

ستون نور مسکو

طبیعت زیبایی ها و شگفتی های خود را دارد اما گاهی اوقات با چیز هایی مواجه می شویم که تا با چشم خودمان نبینیم باورمان نمی شود که این ها واقعا وجود دارند چیزهای شگفت انگیزی که باور آنها سخت است اما همه واقعی هستند.

آبشار خون در قطب جنوب:

 

 

این مکان که در قطب جنوب واقع شده یک آبشار است که آب شور در مجاورت ستون های آهنی آلوده به زنگ آهن شده و به رنگ خون دیده می شود این مکان در شرق قطب جنوب واقع در دره تیلور است.

 

درختان رنگین کمان اکالیپتوس در هاوایی:

 

 

اکالیپتوس رنگین کمان یک درخت بلند است که پوسته آن دارای چندین رنگ منحصر به فرد است. این گونه به طور طبیعی در بریتانیا ، گینه، سولاسی، میندانائو  یافت شده است. تکه های پوسته بیرونی  در زمان های مختلف ریخته و و پوسته داخلی آن که به رنگ سبز است دیده می شود.پوسته آن پس از بالغ شدن به رنگ های آبی ،بنفش، نارنجی در می آید.

 

موج آریزونا:

 

 

قرار گرفتن شن های بیابان به شکل موج های دریا صخره های شنی بسیار زیبا و رنگارنگی را در این منطقه ایجاد کرده است. هر ساله کوهنوردان و عکاسان بسیار زیادی به این منطقه می آیند. این منطقه در بخش شمالی ایالت آریزونا قرار دارد.

 

سواحل در خشان vaadhoo در مالدیو :

 

 

شب هنگام که نور ماه بر این سواحل می تابد گمان می کنی که ستاره های آسمان در آینه خود را نشان می دهند.این سواحل در خشان که در تصویر مشاهده می کنید در مالدیو قرار گرفته است. این نوع درخشش به خاطر وجود یک نوع باکتری دریایی به نام فیتو پلانگتون به وجود می آید.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  9 مورد از عجیب ترین اتفاقات جهان

 

ستون نور در مسکو:

 

 

این پدیده زیبا بخاطر انعکاس نور در بلور های یخ ایجاد می شود.نور تابیده شده می تواند نور خورشید، ماه یا حتی نورافکن باشد.

 

آپارتمان نمک در بولیوی :

 

 

آپارتمان نمک یک پدیده بسیار شگفت انگیز است که در آن آسمان و زمین گویی با هم ادغام شده اند. این پدیده یک دریاچه نمک است که بخاطر تحولات چندین دریاچه در ماقبل تاریخ ایجاد شده است و در نتیجه چندین لایه از آن سطح صاف و صیقلی مانند آینه دارد. این دریاچه بزرکترین دریاچه نمک چهان با مساحت ۱۰۵۸۲ کیلومتر مربع است . در این قسمت آب وجو ندارد و زمین تنها با یک پوسته نمکی پوشیده شده است .

 

چشمه طبیعی زیر زمینی در مکزیک :

 

در طبیعت گاهی اوقات شگفتی هایی می بینیم که باور آن واقع سخت است. این چشمه طبیعی زیر زمینی در مکزیک یکی از این شگفتی هاست. این گودال طبیعی ناشی از فروپاشی بستر سنگ های آهکی است که در معرض آب های زیر زمینی بوده است.

 

رعد و برق کثیف :

 

 

رعد و برق کثیف یا  “رعد و برق آتشفشانی ” یک پدیده آب و هوایی است زمانی رخ میدهد که رعد و برق به یک توده آتشفشانی برخورد کند.مطالعات نشان می دهد که قطعات سنگ و خاکستر و ذرات یخ درتوده آتشفشانی با هم برخورد میکنند و تولید رعدو برق می کند.

 

درختان شبح :

 

 

این پدیده چشم نواز در اثر جاری شده غیر منتظره سیل در بخش هایی از پاکستان به وجود آمده است. بر اثر جاری شدن سیل میلیون ها عنکبوت برای در امان ماندن از سیل به بالای درختان هجوم اورده اند و درختان را با شبکه ای از تارهای خود پوشانده اند.از آنجا که این یک پدیده واقعی است تا زمان فرونشستن آب تعداد زیادی از درختان تبدیل به شبح شده اند.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  10 نفر از عجیب ترین زنان جهان

 

جنگلهای زیر آب دریاچه kaindy قزاقستان :

 

این دریاچه به طول ۴۰۰ متر در ۱۲۹ کیلومتری شهر آلماتی واقع شده است در نتیجه لغزش سنگ های عظیم آهکی به سبب زلزله در سال ۱۹۱۱ ایجاد شده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *