خانه / سرگرمی / خونبارترین حوادث تاریخ

خونبارترین حوادث تاریخ

بشر در طول تاریخ شاهد حوادث فاجعه بار زیادی بوده است برخی حوادث خونبار که آثار زیان بار آن تا مدت ها بر نسل های بعد نیز اثر گذار بوده اند.تجارت برده در قرن ۱۸ ، حادثه یازده سپتامبر، همه این ها رویدادهایی هستند که در حافظه تاریخی ما ماندگار شده اند. وقوع برخی از حوادث باعث شده تا فرهنگ سراسر جهان تغییر کند و بشر قالب جدیدی از تفکر برای اداره بهتر این جهان انتخاب کند.برخی از این حوادث آنقدر تاثیر گذار بودند که جزئی از کتاب های درسی ما را تشکیل می دهند و همه ساله افراد آگاه و خردمند در جلسات مختلف به بحث گفت و گو درباره این حوادث می پردازند

در این لیست ما ۱۰ فاجعه مرگبار در طول تاریخ را بیان می کنیم که شاید هنوز نسل های آینده متاثر از این وقایع باشند.

فاجعه  چرنوبیل :

 

 

یک راکتور هسته ای در نیروگاه چرنوبیل ، اوکراین در تاریخ ۲۶ آوریل ۱۹۲۶ منفجر شد . بر اساس گزارش های منتشر شده از بی بی سی تابش های این انفجار حد اقل ۱۰۰ بار شدید تر بمب اتمی منفجر شده در هیروشیما و ناکازاکی بود. شدت این رویداد خیلی سریع مشخص نشد .دو نفر در روز انفجار کشته شدند و ۲۹ نفر یک هفته بعد به علت تابش اضافی مردند. با این حال، تا به امروز اثرات طولانی مدت از انفجار در قالب سرطان و ناهنجاری های جسمی و روانی ناشی از قرار گرفتن در معرض تابش هنوز هم ادامه دارد.

حمله به پرل هاربر :

 

 

در ۷ دسامبر ۱۹۴۱ نیروهای نظامی ژاپن یک حمله بدون هشداربا نام  “عملیات Z ‘به پرل هاربر، یک پایگاه دریایی ایالات متحده کردند که منجر به مرگ بیش از ۲۰۰۰ نظامی و غیر نظامی آمریکا یی و همچینین منجر به زخمی شدن ۱۱۷۸ انفر شد.آمریکا نیز علیه ژاپن روز بعد از۸ دسامبر ۱۹۴۱ اعلام جنگ  کرد، که منجر به جنگ جهانی دوم شد.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  10 تن از زیباترین زنان مسلمان از سراسر جهان

جنگ جهانی اول:

 

 

از این جنگ  به عنوان جنگ بزرگ که مدت چهار سال به طول انجامید یاد شده است.این جنگ در  تاریخ ۲۸ ژوئیه سال ۱۹۱۴ آغاز و در ۱۱ نوامبر سال ۱۹۱۸ به پایان رسید. جنگی که باعث مرگ  بیش از ۱۶ میلیون نظامی و غیر نظامی شده است. جنگ را می توان به تعدادی از علل مانند پیمانهای دفاعی متقابل، امپریالیسم، نظامی گری و ملی گرایی نسبت داد.  عامل  وقوع جنگ ترور  آرشیدوک فرانتس فردیناند اتریش-مجارستان در ماه ژوئن سال ۱۹۱۴  بود.  بسته شدن پرونده جنگ جهانی اول آرامش قبل از طوفان برای شروع جنگ جهانی دوم بود.

جنگ جهانی دوم :

 

 

یک جنگ جهانی دیگربدون هیچ ی هدف منحصر به فرد و یا دشمنی، این مبارزه شش سال به طول انجامید ، از سال ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۵ .یکی از مرگبارترین جنگ های  تاریخ که منجربه مرگ ۸۵۰۰۰۰۰۰ انسان شد. این تهاجم با حمله هیتلر به لهستان در ۱۹۳۹ به اوج خود رسید و بیش از ۳۰ کشور جهان را درگیر خود کرد. کشورها به طور مداوم تحت رهبری مختلف در طول مدت جنگ سقوط می کرند، و در نتیجه میلیون ها نفر آواره و مهاجر باقی ماند.

جنگ ویتنام :

 

 

جنگ ویتنام یک درگیری مسلحانه در ویتنام، لائوس و کامبوج بود که از ۱ نوامبر ۱۹۵۵ آغاز تا ۳۰ آوریل سال۱۹۷۵ طول کشید. درگیری رژیم کمونیستی مبارز ویتنام شمالی در برابر ویتنام جنوبی و ایالات متحده بود. جنگ ستیز با خروج نیروهای نظامی ایالات متحده در سال ۱۹۷۳ به پایان رسید و کنفدراسیون ویتنام تحت کنترل کمونیست در سال ۱۹۷۵ تشکیل شد . در طول این دوره از جنگ بیش از ۳ میلیون نفرکشته و آوراه و معلول شدند ، که در میان آنها ۵۸۱۴۸ شهروندان آمریکایی، در این درگیری کشته شدند و ۷۵۰۰۰ نفر به شدت مجروح و معلول شدند.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  سواحل صورتی در جهان

نسل کشی رواندا :

 

 

نسل کشی در رواندا در سال ۱۹۹۴ به وقوع پیوست که باعث کشتار عظیم  توتسی ها در هوتو و جو بخاطردرگیری های داخلی طولانی مدت بین دو گروه قومی شد. JE برنت بیان می کند که جنگ داخلی بخاطر یک کودتا توسط جبهه میهن پرستان رواندا در تلاش برای شکست دولت هوتو انجام شد. دولت  هوتو  تلافی کرد و جنگ داخلی متعاقب آن صورت گرفت . تعداد افراد کشته شده بر اثر جنگ پانصد هزار تا حتی بیش از یک میلیون نفر نیز تخمین  زده شده است .

 هولوکاست :

 

 

در این دوره وحشیانه در تاریخ شاهد مرگ بیش از شش میلیون یهودی بودیم . دانشنامه هولوکاست آن را به عنوان ” آزار و اذیت و قتل سیستماتیک تحت حمایت دولت ” توصیف می کند. نازی ها در آلمان در سال ۱۹۳۳۳ به قدرت رسیدند، یهودیان را به عنوان نژاد پست می دیدند و به عنوان بخشی از “راه حل نهایی» نازی ها ۲ نفر از هر ۳۳ نفر از یهودیان می کشتند.نازی ها  جنبش اصلاح نژادی خود را با هدف جلوگیری از قدرتمند شده یهودیان پیش بردند و از  ابزار وحشیانه برای اینکار بهره می بردند از جمله عقیم سازی اجباری، تبعیض های نژادی و اعمال جنایت گرانه دیگر که هولوکاست را بزرگترین نسل کشی تاریخ بشر به حساب می آید. این دوره ویرانگر در قرن بیستم بود.

 

تجارت برده در آتلانتیک :

 

 

تجارت برده از طول قرن ۱۵ آغاز شد و تا قرن ۱۹ ادامه داشت و در اواخر قرن نوزده نیز در نهایت لغو شد.  مهاجران اروپایی و آمریکایی غیرنظامیان غرب  آفریقا را به بردگی گرفته و آنها را  در راستای تحقق افزایش نیازهای نیروی کار خود در مزارع به بردگی می کشیدند. تخمین زده می شود که بیش از ۶۰۰ میلیون  آفریقایی در هنگام عبور از آفریقا به آمریکا درمیانه راه درگذشتند.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  19 واقعیت جالب در مورد هندوستان که تابحال به گوشتان هم نخورده است.

حملات تروریستی در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱

 

 

جهان در وحشت دیدن برخورد دو هواپیماهای ربوده شده که به برج های دوقلو مرکز تجارت جهانی در ۱۱ سپتامبر برخورد کرد فرو رفت . برخورد بوئینگ ۷۶۷ بهاولین برج شمالی ، کشته شدن صدها تن از مردم بلافاصلهو  دقیقا  ۱۸ دقیقه بعد، یهواپیمای دوم به برج جنوبی برخوردکرد.  پس  از این، یک هواپیمای دیگر در سمت غرب پنتاگون سقوط کرد.  مهاجمان شبه نظامیان مرتبط با گروه های افراط گرای  اسلامی القاعده به دنبال انتقام پشتیبانی امریکا از اسرائیل، و همچنین به خاطر دخالت مستقیم آمریکا در  جنگ خلیج فارس و حضور نظامی در شرق میانهاین عملیات تروریستی را انجام دادند که در نتیجه آن بیش از ۳۰۰۰۰ نفر در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبرکشته شدند، که در این میان  بیش از ۴۰۰ آتش نشان و افسران پلیس نیز کشته شدند.

هیروشیما

 

 

انفجار یک بمب اتمی در هیروشیمای ژاپن در تاریخ ۶ اوت ۱۹۴۵ یکی از رویدادهای وحشتناک در تاریخ جهان بود . این بمب معادل ۲۰۰۰۰ کیلو تن TNT، بمب اتمی شناخته شده بود کهدر نتیجه انفجار این بمب دو سوم هیروشیما، حدود  ۷۰۰۰۰ غیر نظامی در بلافاصله مردند و  ۷۰۰۰۰  بخاطر مسمومیت ناشی ازتابش های اتمی در طول پنج سال مردند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *