خانه / گردشگری / ساختمان های نمادین جهان

ساختمان های نمادین جهان

خانه اپرای سیدنی

 

 

خانه اپرا یکی از ساختمان های نمادین در جهان است که در سازمان  میراث جهانی یونسکو در سال ۲۰۰۷ به ثبت رسیده است. این ساختمان با ارتفاع  ۱۸۵ متر وعرض ۱۲۰ متر، ساختمان توسط یک معمار دانمارکی به نام  یورن اوتزان طراحی شده است. طراحی او  به عنوان طرح برنده در میان ۲۳۲ طرح  دیگر در مسابقه بین المللی طراحی، در سال ۱۹۵۷ انتخاب شد. آغاز به کار برای آن پس از  روی آن دو سال پس از پیروزی طرح در مسابقه آغاز شد.

هزینه این پروژه تا زمان اتمام آن ۱۰۲ میلیون دلار استرالیا اعلام شد. افتتاح رسمی ساختمان در تاریخ ۲۰ اکتبر ۱۹۷۳۳ انجام شد. هر سال حدود هشت میلیون نر از این بنا بازدید می کنند.

برج ایفل :

 

 

برج ایفل در سال ۱۸۸۹ توسط دو مهندس به نام های  موریس Koechlin و امیل Nouguier در پاریس ساخته شده است. این بنا  را به عنوان ورودی به نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ طراحی شده استشرکت طراحی و ساخت برج متعلق به گوستاو ایفل بود که این برج به نام  او نام گذاری شده است. این برج ۳۲۴ متر ارتفاع دارد و وزن آن ۱۰۱۰۰۰ تن است. این برج یکی از پر بازدید ترین بناهای جهان با بیش از ۷ میلیون نفر بازدید کننده در سال است . ساخت این بنا ۲ سال ۲ ماه و ۵ روز زمان برده است.

ساختمان امپایر استیت

 

 

 

ساختمان امپایر استیت با ۱۲۵۰ فوت ارتفاع یک ساختمان ۱۰۲ طبقه است که افق منهتن را تزیین کرده است. این ساختمان توسط ویلیام اف بره طراحی شده است.  یک سال و ۴۵ روز زمان تکمیل  این ساختمان بوده است . لین ساختمان توسط  نوه فرماندار سابق اسمیت افتتاح شد و چراغ های آن توسط رئیس جمهور هربرت هوور، روشن شدند.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  10 هتل عجیب و غریب در جهان

 

این ساختمان دارای ۸۵ فضای تجاری است .  بازدید از طبقه ۱۰۳ این ساختمان فقط از طریق پله و آن هم فقط با اجازه مخصوص از مدیر ساختمان امکان پذیر است.   ساختمان امپایر استیت نشان LED طلا را در سپتامبر ۲۰۱۱ دریافت کرد و بلندترین مرکز  انرژی محیط زیستی در ایالات متحده است.

نوتردام پاریس

 

 

نوتردام پاریس به معنی  “بانوی ما از پاریس ” یک کلیسای جامع کاتولیک است که  جایگاه رسمی اسقف اعظم پاریس است. این اثر تاریخی با شکوه ۱۳۰ متر طول، ۴۸ متر عرض و ۳۵ متر ارتفاع دارد. این بنا از آغاز شروع ساخت وساز بارها تخریب و از نو طراحی شده است.   کلیسای نوتردام  یکی از ساختامان های نمادین در پاریس و بدون شک یکی از ساختمان های نمادین در جهان است. ودارای یکی از پر زرق وبرق ترین ناقوس های جهان است.  کلیسای جامع یکی از اولین  ساختمان جهان است که در ساخت آن  ستون قوسی در نظر گرفته شد .

کاسا میلا

 

 

کاسا میلا محبوب توسط آنتونی گائودی برای چند ثروتمند به نام های  Roser Segimon و پر میلا در بارسلونا، اسپانیا طراحی شده است. ساخت این بنا در ۱۹۰۶ آغاز شد و در ۱۹۱۲ به اتمام رسیده است. مساحت هر طبقه این ساختمان۱۳۲۲ متر مربع می باشد. زمانی که این ساختمان ساخته شد برای طراحی جسورانه اش مورد انتقاد قرار گرفت.این ساختمان از سنگ های کاملا طبیعی بدون هیچ خط صافی ساخته شد.این ساختمان در ۱۹۸۷ از سوی سازمان یونسکو جز آثار جهانی شمرده شده و به ثبت رسید.

کلیسای جامع برازیلیا

 

 

کلیسای جامع برازیلیا شاهکار هنر مدرن مذهبی در برازیلیا، برزیل است.  یک کلیسای جامع کاتولیک روم که قلمرو مذهبی اسقف اعظم Brasília.It می باشد این ساختمان توسط اسکار نیمایر طراحی شده است. ساخت این بنا در تاریخ ۱۵ سپتامبر سال ۱۹۵۸ آغاز و در ۲۱ آوریل ۱۹۶۰ به اتمام رسید. پس تاخیر فراوان، کلیسای جامع رسما در ۳۱ مه سال ۱۹۷۰ توسط کاردینال سالس افتتاح شد. کلیسای جامع دارای یک ساختار هذلولی قابل توجه ساخته شده از ۱۶ ستون بتن، وزن هر ستون  ۹۰ تن می باشد.  ورود به کلیسای جامع از طریق یک تونل تاریک و پس از آن ورورد به  یک فضای روشن با سقف شیشه ای می باشد.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  خونبارترین حوادث تاریخ

ساختمان سفال

 

ساختمان سفال ۳۰۹٫۶ متر ارتفاع ودر ۹۵  طبقه یک آسمان خراش بلند در لندن، انگلستان است. ساخت و ساز این بنا سال ۲۰۰۹ آغاز شد و در سال ۲۰۱۲ تکمیل شد . حمد بن جاسم بن جابر آل ثانی، نخست وزیر قطر این بنا را افتتاح کرد. این طرح توسط  دولت قطر و گروه املاک سلار رنزو طراحی شده است . این ساختمان از ۱۱۰۰۰ پانل های شیشه ای و ۵۶۰۰۰ متر مربع نمای شیشه ای طراحی شده است. این بنا در جهت بهره وری از انرژیخورشیدی ساخته شده است.

 

برج خلیفه

 

 

 

این آسمان خراش با  ۸۲۹٫۸ متر ارتفاع در دبی بلندترین ساختمان در جهان و یکی از ساختمان های نمادین جهان است. این ساختمان توسط آدریان اسمیت طراحی شده و ساخت آن در سال ۲۰۰۴ آغاز و در سال ۲۰۰۹ به اتمام رسیت. طراحی  این برج از شکل گل Hymenocallis الهام گرفته است. این ساختمان به طور رسمی در سال ۲۰۱۰ به عنوان بخشی از پروژه مرکز دبی افتتاح شد. هتل ها، خوابگاه ها و آزمایشگاه مشاهده در ۱۶۳ طبقه از ساختمان وجود دارد.

تاج محل

 

 

تاج محل یکی از عجایب معماری است ساخته شده از سنگ مرمر سفید واقع در سواحل رودخانه Yamuna در آگرا، هند است.  این بنا به دستور  امپراتور مغول ، شاه جهان در برای  همسر محبوبش  ساخته شد. رهبر این معماری عظیم ، احمد لاهوری بود که  در آن  زمان حدود ۲۲۰۰۰ مرد و هفده سال زمان برای ساخت تاج محل صرف کرد.  تغییر رنگ  تاج محل از ته رنگ صورتی در صبح،  به رنگهای  سفید شیری و طلایی در شب زمانی که توسط ماه روشن است اتفاق می افتد. حدود  ۸ میلیون گردشگر هر سال از تاج محل بازدید می کنند.  تاج محل به عنوان میراث جهانی در یونسکو در سال ۱۹۸۳ ثبت شد. با توجه به زیبایی خیره کننده آن ، تاج یکی از ساختمان های نمادین ترین  در جهان است.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  آتش بازی های پر هیجان چگونه به وجود می آیند؟

کعبه

 

 

 

کعبه مقدس ترین زیارتگاه  مسلمان در جهان است. این ساختار مکعبی از  آجر ساخته شده که در مرکز ترین مسجد اسلام  یعنی مسجد الحرام  ، در مکه، در عربستان سعودی واقع  است. در حالی تمام مسلمانان جهان از اقصی نقاط دنیا  نماز خود رابه سمت کعبه می خوانند مسلمانان در سراسر چهره جهان را در جهت از کعبه است.  تقریبا همه مسلمانان در سراسر جهان زیارت کعبه را برای یک بار در عمرشان وظیفه خود می دانند.

کعبه در حدود ۱۳٫۱ مترارتفاع ، عرض  ۱۱٫۰۳ متر طول ۱۲٫۸۶ متر می باشد.  در داخل کعبه، کف از سنگ مرمر و سنگ آهک ساخته شده است.  کعبه در ابتدا به روی همه زائران باز بود اما با توجه به تعداد زیادی از زائران  برای ورود به طور کلی درب آن بسته است. ساختاراولیه کعبه محدود به  یک درب برای ورود و دیگری برای خروج با یک پنجره در یک سمت بود  در حال حاضر کعبه صرفا دارای یک درب بدون هیچ پنجره ایست.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *