خانه / دانش و فناوری / چگونه می توان به سادگی خورشید گرفتگی را تماشا کرد

چگونه می توان به سادگی خورشید گرفتگی را تماشا کرد

در این ماه مردم بخش کوچکی از ایالات متحده شاهد منظره  نسبتا نادر خورشید گرفتگی خواهند بود. وقتی که ماه از مقابل خورشید عبور می کند سایه ماه بر روی زمین می افتد و ما که بر سطح زمین زندگی میکنیم خورشید را تاریک می بینیم . دیدن چنین پدیده نجومی بسیار جالب است که می توانیم شاهد آن باشیم. اما مراقب باشید اگر به طور مستقیم به خورشید نگاه کنید به چشمان شما صدمه می زند.

 

 

اما راه حل چیست؟

مردم از روش های بسیار زیادی برای نگاه کردن به خورشید استفاده می کنند که این روش ها به سادگی خطرناک هستند. نگاتیو عکاسی نمی تواند برای این منظور استفاده شود. عینک آفتابی نیز کار نمی کند. قطعات پلاستیکی سیاه نیز از چشمان محافظت نمی کند. اما کودی دان ریدر جوشکار روش ساده ای ابداع کرده که به راحتی می توان وسیله را  ظرف مدت چند دقیقه ساخت که شما به راحتی بتوانید بدون آسیب به چشمانتان در زمان خورشید گرفتگی خورشید را تماشا کنید.

 

 

برای ساخت این وسیله ساده به ابزار های زیر نیاز دارید

  • یک جفت قوطی خالی استوانه ای شکل
  • یک جفت لیوان پلاستیکی
  • سوزن
  • چسب
  • یک ذره بین بزرگ
  • قیچی
  • کیسه پلاستیکی

نحوه کار:

باید در انتهای یکی از قوطی های فلزی یک سوراخ کو چک درست کنید. باید انتهای  قوطی بدون سوراخ را ببرید و به ابتدا در قوطی که سوراخ کرده اید بگذارید و با چسب بچسبانید. خوب حالا زمان آن رسیده که فاصله کانونی دستگاه مان  را تعیین کنیم  مطابق ویدئو می فهمید که چطور اینکار رو انجام بدید.  نقطه ای که فاصله کانونی هست رو علامت بزنید و از همون قسمت  لوله استوانه ای خودتون رو ببرید . باید یک سمت تکه بریده شده لوله را با پلاستیک کامل بپوشونید و دور تا دورش را چسب بزنیدحالا باید تکه بریده شده رو که  انتهاش  رو با پلاستیک پوشوندید سرجاش با چسب بچسبونید .

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  10 تا از جدید ترین تکنولوژی های سال 2017

 

 

خوب حالا دو تا لیوان پلاستیکی بردارید و اونها رو داخل هم بذارید  و انتهاشون رو ببرید تا به اندازه سر لوله استوانه ای تون دربیان و لیوان ها رو با چسب به ابتدای لوله استوانه ای بچسبونید حالا ذره بینی که داشتید رو به سر لیوان بچسبونید . به همین راحتی شما می تونید این وسیله ساده اما کاربردی رو درست کنید و هرچند ساده به نظر میاد اما به درستی کار می کند و شما راحت می تونید خورشید گرفتگی رو مشاهده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *