خانه / سرگرمی / اسرار رفتارهای شگفت انگیز انسان

اسرار رفتارهای شگفت انگیز انسان

 

این مقاله برخی ویژگی های رفتار انسان که بصورت رمز و راز هستند  که علم نمی تواند توضیح درستی در مورد آنها بدهد بیان می کند.دانشمندان اتم را شکافته اند، انسان بر روی ماه فرود آمده  وساختار  DNA را کشف کرده، اما هنوز برخی ازرفتار های انسان به صورت راز باقی مانده اند و آنها در شناخت این رفتارها شکست خورده اند. چرا رویا می بینیم، بوسه، سرخ شدن و…؟ این اصول رفتار انسان هستند، هنوز دانشمندان دلیلی برای توضیح آن ندارند.

 

کمرویی

 

شاید همه ما احساس دلهره، عدم راحتی یا ناراحتی را تجربه کرده باشیم .  زمانی که  فرد در مجاورت ونزدیک افراد ناشناس قرار میگیرد ، و یا اینکه توسط افراد دیگر تحت نظر قرار می گیرد، به ویژه در شرایط جدید و یا با افراد نا آشنا بیشتر این حالت ممکن است بروز کند.  کمرویی ممکن است از صفات ژنتیکی، محیطی که یک فرد بزرگ شده است و یا  تجربیات شخصی به وجود بیاید.

هنر

 

 

نقاشی ، رقص ، مجسمه سازی و موسیقی همه این ها می تواند در انسان به مانند دم طاووس باشند.  با این حال، این ها نیز می توانند یک ابزار برای گسترش  دانش و یا به اشتراک گذاشتن تجربه باشند.

به عنوان مثال، یک مطالعه که توسط جفری میلر در دانشگاه نیومکزیکو انجام شد، نشان می دهد که زنان خلاقیت را به  ثروت ترجیح می دهند. در هر صورت تمام این ویژگی ها از بدو تولد در وجود ما قرار دارند و واقعا هنوز دلیل درستی برای این علاقه انسان به هنر ارائه نشده است.

نوجوانی

 

نوجوانی یک دوره انتقالی از رشد جسمی و روانی انسان است و به طور کلی در طول دوره بلوغ تا بزرگسالی قانونی اتفاق می افتد.  دوره بلوغمعمولا همراه با دوره نوجوانی همراه است .هیچ حیوانی دیگری مانند انسان تحت هورمون های بلوغ درسال های نوجوانی غیر قابل پیش بینی نیست. دروه نوجوانی در واقع به انسان کمک می کند تا از کودکی وارد بزرگ سالی شود و مغز وی آماده پذیرش مسئولیت ها شود.

دست تو دماغ کردن

 

 

یکی از هرچهار نوجوان عادت دارند دست خود را در بینی خود کنند، به طور متوسط ​​نیز چهار بار در روز، این کار را انجام می دهند. یک عادت ناپسند، ولی معمول در بین افراد است حتی بعضی افراد این  ذرات داخل  بینی “می خورند که  تقریبا هیچ نفع تغذیه ای ندارد. پس چرا یک چهارم از نوجوانان آاین کا را انجام می دهند؟ و به طور متوسط ​​چهار بار در روز؟ برخی فکر می  کنند این کار سیستم ایمنی بدن را قوی می کند.

خرافات:

 

خرافات یک اصطلاح تحقیرآمیز برای باور به علیت فوق العاده است که یک رویداد منجر به علت یک رویداد دیگر می شود بدون هیچ فرایند فیزیکی و یا ارتباطی بین دو حادثه ، مانند طالع بینی، پیشگویی، جادوگری، و غیره که در تضاد با علم است .عادات غیر معمول اما اطمینان بخش طبیعی یک  حس تکاملی است. با این حال، انسان های باستان صدای خش خش حیوانات در علفزار را به عنوان یک تند باد وحشتناک در نظر می گرفتند.

انجام اعمال خوب و نسان دوستانه بخشی از طبیعت انسان است.   دلیل بر اینکه چرا به یک باره  تصمیم میگیریم که آن کار را انجام دهیم. نوع دوستی و یا از خود گذشتگی احساس نگرانی برای رفاه دیگران است . این فضیلتی است که در بسیاری از فرهنگ ها و سنت ها ی مذهبی به چشم می خورد . هر چند  “کسانی” برای آنها از خودگذشتگی می کنیم در فرهنگ ها و ادیان  مختلف متفاوت است .

رابرت تریورز دانشگاه راتگرز در نیوجرسی استدلال می کند که افراد به این دلیل این روش را انتخاب می کنند که دوست دارند خودشان نیز مورد نوع دوستی و از خودگذشتگی دیگران واقع شوند.

بوسیدن:

 

 

 

 

عمل فشار دادن لب به یک شخص یا یک شی. معانی فرهنگی بوسیدن به طور گسترده ای متفاوت است. بسته به فرهنگ و زمینه، بوسه می تواند ناشی از احساسات عشق ، بیان ، شور، محبت، احترام،  تبریک، دوستی، صلح و موفقیت  باشد،

تئوری در نظر گرفته شده در این زمینه این  است که این حالت  با خاطرات تغذیه با شیر مادر در ارتباط است ،ایده دیگر این است که اجداد ما به جستجوی غذا میوه رسیده به میوه های قرمز جذب شدند و  اکنون نیز این علاقه در انسان آنقدر رشد کرده اشت که لب به عنوان یک نقطه جنسی و لذت بخش در نظر گرفته می شود .

بوسیدن باعث  کاهش سطح هورمون استرس، کورتیزول و افزایش هورمون اکسی توسین باند، می شود که برای سلامتی و شادابی ما بسیار مفید است .

خنده:

 

 

یک واکنش غیر ارادی به محرک های خارجی و یا داخلی است. خنده می تواند بخاطر رفتارهایی مانند  غلغلک یا داستان و یا افکار طنز آمیز بوجود آیند،. برخی از احساسات مثبت  انسان مانند شادی، نشاط، ، امداد، و غیره در برخی موارد، ممکن است توسط حالات هیجانی خلاف مانند خجالت، عذرخواهی، سردرگمی و یا خنده و یا حسن نیت ظاهر شوند.

خنده باعث افزایش سطح اندورفین می شود که موجب  احساسات خوب  و  ارتباط بهتر با دیگرانمی شود. خنده می تواند باعث کاهش فشار بر افراد شود.

سرخ شدن گونه ها:

 

 

این حالت یک صفت منحصر به فرد در انسان است.  سرخ و  قرمز شدن غیر ارادی چهره یک فرد ممکن است  به دلیل خجالت و یا استرس عاطفی رخ دهد. .  تصور می شود که سرخ شدن  در نتیجه یک سیستم عصبی سمپاتیک بیش از  حد فعال است.

چالز داروین این حالت نسان را بسیار عجیب و غریب می پندارد و تلاش می کند تا در این باره دلیل درستی ارائه دهد.  با این حال، برخی فکر می کنند دلیل آن رفتار های تهاجمی افراد دیگر باشد که باعث ایجاد حس خجالت ، گناه و یا شرمساری در فرد شود.

خواب دیدن

 

 

رویا، تجربه ای است از دیدن تصاویر احساست و رویدادها در هنگام خواب.  رویاها به  ما کمک می کند تا احساسات مان را بدور از استرس پردازش کرده و مستحکم کنیم  آنها همچنین به حافظه و حل مسئله کمک کنند.  معمولا بهترین زمان برای یادگیری بعد از بیدار شدن از خواب است .  نظریه زیگموند فروید که بیان می کند  رویاها بیان خواسته ناخودآگاه ما هستند به طور کلی بی اعتبار شده است و مشخص شده است که آنها به ما کمک می کنند تا  احساسات مان را پردازش کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *