خانه / سرگرمی / سواحل صورتی در جهان

سواحل صورتی در جهان

بله درست خواندید : سواحل صورتی. عجیب وغریب است سواحل صورتی زیبا که شبیه آنها درکارتون باربی است.ممکن است تصور آن برایتان سخت باشد اما در سراسر جهان ، برخی سواحل صورتی استثنائی وجود دارد درست مثل سواحل دیگر با رنگ های مختلف. برخی از ای سواحل به طور کامل صورتی هستند و برخی دیگر قسمت هایی از آها به صورت پراکنده صورتی است.اما دلیل این رنگ: موجودات قرمز کوچکی بر روی تکه های پوسته و صخره های مرجانی مرده زندگی میکنند.گاهی در فرمول طبیعی کلسیم کربنات مرجان یا پوسته های بی مهره گان دریایی مانند خرچنگ گوشه نشین ترکیب می شود و این رنگ به وجود می آید.اما اجازه دهید نگاهی بیاندازیم به ۱۰ ساحل صورتی فوق العاده در جهان

ساحل، کرت – یونان:

 

 

Elafonisi یک جزیره یونانی در جنوب جزیره مدیترانه ای کرت است. این جزیره بخشی از کرت است و از لحاظ زیبایی یکی از زیباترین سنگ ها و صخره های جهان را دارد. در برخی از فصل های سال که سطح آب پایین میآید یک زمین بازی صورتی رنگ برای کودکانی که مدت ها به انتظار نشسته بودند فراهم می شود.

Spiaggia روزا از Budelli، ساردینیا – ایتالیا

 

 

 

جزیره ایتالیایی Budelli در مجمع الجزایر مادالنا در شمال ساردینیا است. معروف ترین سواحل قابل توجه آن  Spiaggia روزا، که به معنای  ساحل صورتی می باشد.این سواحل  یکی از زیبا ترین سواحل صورتی رنگ  در جهان می باشند.

ساحل صورتی  کومودو

 

 

 

کومودو یکی از ۱۷۵۰۸ جزیره که با هم تشکیل اندونزی را داده اند می باشد، و بخشی است که معروف پارک ملی کومودو .است  علاوه بر این  در سراسر جهان به عنوان زیستگاه بزرگترین مارمولک جهان ، یعنی اژدهای کومودو می باشد .

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  گران قیمت ترین ساعت های جهان

  نعل اسب ساحل خلیج – برمودا :

 

 

برمودا یک قلمرو در خارج از کشور بریتانیا در اقیانوس اطلس شمالی و در سواحل شمال امریکا است. این جزیره ها بسیار خیره کننده هستند و مشهورترین آنها نعل اسب ساحل خلیج است ، به دلیل اینکه  مرجان ها و پوسته ها  توسط امواج شسته شوند شن و ماسه ساحل  به رنگ صورتی است. ان ساحل در امتداد آب های فیروزه ای اقیانوس، یک محل عالی برای پیاده روی است.

 ساحل بزرگ صورتی جزیره سانتا کروز – فیلیپین

 

 

جزیره بزرگ سانتا کروز یک جزیره کوچک در شهر Zamboni در فیلیپین است.  بخاطر ساحل صورتی آن با شن و ماسه قرمز مشهور است. یکی از کمیاب ترین سواحل صورتی در جهان، جزیره بزرگ سانتا کروزاست  که تنها ساحل صورتی در کل فیلیپین است . این ساحل صورتی رنگ بخاطر از ترکیب  مرجان با شن و ماسه در طول میلیون ها سال و بر اثر  فرسایش به وجود آمده است.

سواحل صورتی باربودا – دریای کارائیب

 

 

باربودا یکی از جزایر دوقلو است، یعنی باربودا و Antigua ، که بین دریای کارائیب و اقیانوس اطلس واقع شده است. این ساحل به صورت  گسترده، با توده های بزرگ از  صدف حلزونی با پوسته ظریف و قسمت هایی از شن و ماسه سفید پوشیده شده است.

 تالاب Balos ، ساحل کرت – یونان

 

 

در جزایر خالی از سکنه یونان تالاب Balos در سواحل کرت، نهفته است  ، این تالاب در  امتداد آبهای کم عمق و گرم ساحل ، شگفت انگیز ترین منظره ای را که به انتظار نشسته اید را به نمایش می گذارد. بخش هایی از ساحل  به  رنگ صورتی است ، که به خاطر میلیون ها پوسته خرد شده مرجانی تشکیل شده است. ساحل دارای سنگ ها و صخره  هایی است که به تالاب محدود شده اند.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  عجیب اما واقعی |برج العرب اولین هتل هفت ستاره دنیا

ساحل  Tangsi در  لومبوک :

 

 

جزیره لومبوک در غرب سوماترای در اندونزی است، و Tangsi بخشی از جزایر سوندا است. ساحل صورتی رنگش، آن را از سواحل دیگر در جهان متمایز ساخته است .در واقع، رنگ صورتی ساحل بخاطر  صخره های مرجانی زیر آب است که از دور به رنگ صورتی دیده می شود  و از بسیاری از دیگر سواحل صورتی در جهان خلوت تر است و یک چشم انداز زیبا را در ذهن انسان تداعی می کند.

 ساحل صورتی بونیر –  جزیره کارائیب

 

 

بونیر در دریای کارائیب جزیره ای در جزایر بادپناه، که، همراه با آروبا و کوراسائو، به تشکیل جزایر ABC ارا می دهند است که  درجنوب امریکا واقع شده است. یکی از مهمترین و زیباترین جزایر دیدنی در جهان، ساحل  صورتی بونیر و بخشی از مناظر آن است.   این ساحل یک  محل عالی برای ورزش های آبی است.

ساحل  صورتی بندرگاه جزیره – باهاما

 

 

ساحل بندرگاه جزیره یک منطقه اداری باهاما در اقیانوس اطلس است.  شاید معروف ترین ساحل در بین تمام  سواحل صورتی در جهان این ساحل باشد که سه مایل از ساحل پوشیده از ماسه صورتی است. با توجه به پوسته های مرجانی که در حال حاضر در اینجا به وفوریافت می شود ساحل با شن های یک رنگ کاملا صورتی پوشیده شده است.

تصور یک ساحل زیبا در امتداد آب های فیروزه ای اقیانوس و نظاره کردن افق های دور واقعا لذت بخش و زیبا است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *