خانه / دانش و فناوری / با اسکن چهره تان هزینه خرید تان را بپردازید

با اسکن چهره تان هزینه خرید تان را بپردازید

برنامه Face++ در حال حاضر جز چندین برنامه محبوب و در حال استفاده در بین مردم چین است. این برنامه که توسط بیش از ۱۲۰ میلیون چینی مورد استفاده قرار می گیرد امکان انتقال پول از طریق برنامه Alipay که تنها از طریق تشخیص چهره فرد را فراهم می کند. در حال حاضر شرکت بزرگ Didi از این برنامه برای تشخیص چهره مسافران استفاده می کند و بررسی می کند که فردی که قصد ورود یا خروج یا رانندگی در این کشور را دارد آیا یک فرد مجاز است و سوء سابقه ای ندارد. در این برنامه برای جلوگیری از هر گونه تقلب تستی تعبیه شده که فرد حتما باید در حال صحبت یا انجام کاری در جلوی دستگاه تشخیص چهره قرار بگیرد که این کار باعث می شود تا اگر فردی عکس چهره خود را در برابر دستگاه بگیرد اسکن چهره ناموفق باشد.

 

 

 

به دلیل نگرش کشور چین نسبت به امنیت و حفظ حریم خصوصی این تکنولوژی در چین جایگاه اول را دارد. طبق بررسی های انجام شده دولت چین از  تکنولوژی تشخیص چهره برای شناسایی جنایت کاران و یا مظنونیین از طریق دوربین های نظارتی که در سراسر کشور تعبیه شده است استفاده می کند. تشخیص چهره برای چندین دهه وجود داشته است اما اکنون به اندازه ای دقیق شده است که می توان از آن در معاملات امن مالی استفاده کرد.

 

نسخه جدید از برنامه تشخیص چهره از یک تکنیک هوش مصنوعی استفاده می کنند که به ویژه برای تشخیص چهره بسیار موثر است زیرا باعث می شود که خطای رایانه به صفر برسد  و ویژگی های چهره ای که بیشترین اعتماد به نفس فرد را دارد را شناسایی کند. شیلا ژانگ استادیار دانشگاه پکن که متخصص در آموزش و پردازش تصویر است می گوید : ” از آنجایی که امنیت در چین بسیار مهم است و جمعیت این کشور بسیار زیاد است از این رو شرکت های بسیار زیادی بر روی آن کار می کنند.”

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  تصفیه آب آشامیدنی با کمک انرژی خورشیدی

 

 

شرکت Baidu که موتور جستجوی محبوب چین را در کنار سایر سرویس ها اداره می کند مقاله هایی منتشر کرده که نشان می دهد نرم افزار تشخیص چهره آن ها بیشترین توانایی را در تشخیص چهره را دارد. انها این مطلب را با شرکت در یک شوی تلوزیونی و نمایش نمونه های تشخیص چهره خود به اثبات رساندند که محبوبیت آنها را دو چندان کرد.

 

 

در حال حاضر این شرکت در حال توسعه یک سیستم است که به مردم اجازه می دهد بلیط قطار خود را با نشان دادن چهره خود بپردازند. راحتی استفاده از این تکنولوژی برای مردم بسیار جذاب است. برخی از مجتمع های آپارتمانی از تکنولوژی تشخیص چهره استفاده می کنند همین طور رستوران ها و کافی شاپ ها نیز به دنبال استفاده از این تکنولوژی هستند تا تجربه بهتری با مشتری داشته باشند. نه تنها از این سیستم برای پرداخت پول استفاده می کنند بلکه برخی کافی شاپ ها در هنگامی که کارکنان شان کار نمی کنند نیز به آنها هشدار می دهد

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *