خانه / سرگرمی / اعداد شگفت انگیز تاریخ

اعداد شگفت انگیز تاریخ

اعداد بخشی از دنیای پر راز و رمز زندگی تاریخ بشر بودند با دانستن شمارش و علم مربوط به اعداد و محاسبات پیشرفت های بسیار زیادی در زندگی بشر رخ داده.کشف عدد پی کار ما برای مساحت اجسام گرد را بسیار آسان کرد اما ببینیم گذشتگان چقدر با اعداد سر و کار داشتند؟ چه استفاده ای از اعداد کردند؟ در این مقاله می خواهیم در مورد اعداد عجیبی سخن بگوییم که کشف آنها در زمان های بسیار قدیم علم و دانش تمدن های باستانی را در سرا پرده ای از ابهام قرار می دهد؟

۷۰۰  … علامت و تصویر : اولین اشکال نوشته شده باستانی

این سیستم اولین سیستم شناخته شده از نوشتن در سومر اولین تمدن جنوب بین النهرین بود. هر شهر در سومر در مرکز خود دارای یک معبد بود که علاوه بر نیایش و مرکز عبادت، محلی برای نگه داری و کنترل تجارت مواد اولیه مانند قلع و مس بوده .

برای مدیریت این سیستم تجاری سومری ها ۷۰۰ علامت تصویری به صورت کتبی داشتند که در ۳۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بوده و به خوبی از آنها استفاده می کردندنهایت این که این علامت ها در بابل ،آشور ،ایران پخش می شود و به ترتیب در  زبان امروزی به عنوان خط میخی شناخته شده است.

۲٫۵ میلیون بلوک از سنگ های عظیم در هرم بزرگ: هیچ کس نمی داند چگونه به اینجا منتقل شده اند

 

از سه هرم ساخته شده توسط مصریان باستان در جیزه، هرم خوفو بلند ترین هرم در این میان با ۱۴۶ متر ارتفاع است . که ساختآن حدود ۲۰ سال زمان برده است. اما معما اینجا مطرح می شود که چگونه این بلوک های سنگ فوق العاده عظیم از مکان های خیلی دورتر به این مکان منتقل شده اند با توجه به این که در آن زمان چرخ ، قرقره و جرثقل ناشناخته بودند

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  عجیب اما واقعی |برج العرب اولین هتل هفت ستاره دنیا

نظریه بردن بلوک های بزرگ سنگین با استفاده از ریلی از الوار نیز مطرح است. اما بردن بلوک های بزرگ به داخل هرم که بصورت مارپیچ است همچنان بصورت پازل حل نشده ای باقی مانده است.

۴۰ درصد … بخشی از زمین اسپارت در اختیار زنان : سیاست جنسیتی حداقل ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح

 

 

زنان در اسپارت باستان قدرت ومقعیت رسمی و شناخته شده ای داشتند و از آزادی لذت می بردند.

ارسطو در این زمینه میگوید زنان اسپارتی می توانند مال به ارث ببرند و نیمی از آنچه یک پسر دریافت می کرد را دریافت می کردندهمچنین به آنها اجازه راه رفتن آزادانه در شهرهای یونان باستان داده شداجازه راندن ارابه ، کسب و کار ، فعالیت در یک نقش و مقام سیاسی و حتی مانند مردان می توانستند به ورزش هایی مانند ژیمناستیک به صورت برهنه بپردازند.

AD 0 هرگز تاریخی نبود :

 

 

سال میلادی از زمان تولد مسیح شروع به شمارش کرد و دیونیسوس سال AD 1  به عنوان اولین سال میلادی ثبت کرده است تقویم جدید دیونیسوس در حال حاضر بطور گسترده در جهان استفاده می شود در حالی که AD 0 یکی از شماره های جالب آن است که دقیقا معلوم نیست به چه زمان یا دوره ای اشاره می کند.

۲۹٫۵۳۰۲ روز … مهارت غیر قابل درک از مایاها:

 

یکی از دستاوردهای مایاها ، اعضای این تمدن ۲۰۰۰ ساله در منطقه ای که در حال حاضر شبه جزیره شبه جزیره یو کاتان، گواتمالا و بلیز قرار دارد سیستم تقویم شگفت انگیز و پیچیده آن ها است.آنها بدون داشتن تجیهزات مدرن امروزی در نجوم طول چرخه ماه را ۲۹٫۵۳۰۲ محاسبه کرده اند در حالی که این محاسبه توسط منجمین امروزی با استفاده چشم غیر مسلح و با وسایل پیچیده نجومی انجام شده است .

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  10 تا از عجیب و غریب ترین پرندگان جهان

بقایای بسیاری از ساختمان های تولیدی صنعتی ساخته شده از فولاد منعکس کننده این شور و شوق مایاها برای نجوم است.

۱ در ۲۰۰ … مرد : میلیون ها نفر از جمعیت از یک نفر متولد شده اند

تحقیقات آمریکایی نشان داده است که ۸ درصد از مردان در آسیا در یک منطقه بین اقیانوس آرام  و دریای خزر یک کرومزوم   Y   مشترک دارند که به نظر می رشد از یک مرد سرچشمه گرفته است. این ۸ درصد حدود ۱۶ میلیون نفر است  که نشان می دهد که در مغولستان ۱۰۰۰ سال پیش به ازای هر ۲۰۰ نفر فقط یک مرد در این سیاره زندگی می کرده است . محققان نتیجه گرفتند که به احتمال زیاد چنگیز خان مغول  همرا با فرزندان خود همسران و کودکان بسیار زیادی داشته اند و فرزندان ذکور  او با ادامه حکومت خود در مناطق مختلف برای قرن ها فرزندان بسیار زیادی به وجود آورده اند.

۱۸۰ مرد … چگونه امپراطوری ۵ تا ۱۰میلیون نفری را تسخیر کردند؟

در سال ۱۵۳۱ یک ماجراجوی اسپانیایی  به نام فرانسیسکو پیزارو در ساحل امپراطوری اینکا با حدود ۱۸۰ مرد و ۳۷ اسب از کشتی پیاده شدند.یک امپراتوری ثروتمند در جنوب آمریکا که باید تحت استعمار اسپانیا در می آمد.

پیزارو در ۱۵۳۲ در راه پیمایی به سمت اینکا ارتش آن را به توپ و اسلحه بست و باعث وحشت شدید آنها شد و در ۱۵۳۷ قسمت های زیادی از امپراطوری اینکا و جمعیت آن که حدود ۵ تا ۱۰ میلیون نفر بود زیر سلطه اسپانیا د آمدند.

۱۸٫۵ … سال : متوسط میزان امید به زندگی پس از انقلاب صنعتی :

 

این آماری است که شاید انتظار بود مربوط به عصر برنز باشد ویا این  آمار مربوط به یک جامعه برده  باشد.اما در واقع این آمار مربوط به کارگرانی است که در دادلی در اواسط قرن ۱۹ مشغول به کار بودند.انقاب صنعتی منجر به افزایش روزهای کار در یک سال  شده بود و شهر نشینی نیز به افزایش بیماری های وبا و تیفوس منجر شده بود.روی هم رفته همه این ها باعث شده بود که میزان امید به زندگی بسیار پایین بیاید حتی پایین تر از بردگان آفریقایی.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  باهوش ترین نوابغ تاریخ

۲٫۵ درصد از ایتالیایی ها …. ایتالیایی صحبت می کردند

در سال ۱۸۶۱ تنها ۲٫۵ درصد از مردم ایتالیا به زبان ایتالیایی صحبت می کردند و بقیه گویش های محلی مختلف دیگر داشتندجوزیه رهبر ایتالیا با ناپلئون سوم فرانسه در جنگ بر علیه  اتریش متحد شد و پس از پیروزی در جنگ برای متحد کردن کل مردم ایتالیا تحت یک زبان ، زبان ایتالیایی به عنوان زبان رسمی آن مردم انتخاب شد زبانی که بیشتر شبیه یک گویش ادبی بود و تنها ۲٫۵ درصد از مردم به آن زبان صحبت می کردند.

۱۵۹ میلیون میلیون میلیون …. تنظیمات همیشه در حال تغییر ماشین انگیما :

 

با شروع جنگ جهانی دوم ، توسط آلمان ها سیستم پیچیده ای از از چرخ و سه تا پنج روتور ساخته شد که ماشین انگیما نام داشت وحداقل یک بار در روز تنظیم میشد که امکان ایجاد ۱۵۹ میلیون میلیون میلیون تنطیم و ترکیب جدید را به وجود می آورد. این سطح از جزئیات واقعا کار را برای ریاضیدانان در بنچلی پارک سخت کرده بودند آنها مجبور بودند تنظیمات سیستم اینگیما را بشکنند تا قادر به کشف پیام های رمز نگاری شده آلمان ها باشند. موفقیت آنها در این کار منجر به پیروزی نیروهای متفقین در نبرد اقیانوس اطلس وهمچنین پیروزی هایی در شمال آفریقا ، ایتالیا و سواحل نرماندی شد.

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *