خانه / سرگرمی / ۱۰ تا از خطرناک ترین ماهی های جهان را بشناسید

۱۰ تا از خطرناک ترین ماهی های جهان را بشناسید

ماهی ها به عنوان موجودات زیبایی در طبیعت هستند که در هر محیط آبی تقریبا یافت می شوند. اما جدا از زیبایی ماهی ها دوست دارند که خطرناک به نظر برسند. همه ما دوست داریم که چیزهای غیر معمول و عجیب و غریب را در طبیعت کشف کنیم و پی به اسرار آنها ببریم. امروز برای شما لیستی از خطرناک ترین ماهی های جهان  را گرد آوری کرده ام که امیدوارم از خواندنش لذت ببرید.

 

.

مارماهی الکتریکی

 

 

شاید در کلاس های علوم راجع به این حیوان شنیده باشید و شگفت زده شده باشید این ماهی همانطور که از اسمش پیدا ست شوک الکتریکی قدرتمندی تولید می کند. طبیعت این حیوان برای حفظ بقا این گونه است . مارماهی قادر است تا ۶۰۰ ولت جریان الکتریکی تولید کند که برای کشتن انسان یا هر موجود دیگیری کافی است.

 

.

ببر ماهی :

 

نام این ماهی به خاطر ظاهر جنگنجو و خطرناک آن است. ببر ماهی یکی از درنده ترین و خطرناک ترین ماهی ها با دندان های تیز و یک جنگنده واقعی است .این ماهی در رودخانه کنگو واقع در آفریقا یافت می شود . دو گونه شناخته شده از این ماهی که بزرگترین در نوع خودشان هستند جالوت ببر و ببر ماهی هستند.

 

.

Goonch ماهی :

 


این نوع ماهی که در رودخانه کالی بین نپال و هند یافت می شود یک نوع گربه ماهی با دندان های تیز و خطرناک است که هفت فوت طول دارد. اما چه چیزی در مورد این ماهی خطرناک است؟
آنچه که باعث نگرانی ها شده تعداد بالای غرق شدگیها در رودخانه کالی توسط این غول انسان خوار است.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  تصاویر خنده دار سال

.

Stonefish

 


Stonefishنه تنها یکی از خطرناک ترین بلکه یکی از عجیب ترین موجودات است که به شکل یک تخته سنگ صاف به نظر می رسد مگر اینکه شما پایتان را بر روی آن بگدارید. این ماهی به عنوان یک ماهی سمی شناخته شده است در صورتی که پایتان را نیش بزند سم آن غیر قابل درمان است و قربانی تا ساعت ها از درد رنج می برد . یک اختلاف نظر جزئی در مورد سم این ماهی وجود دارد برخی می گویند که نیش آن ماهی باعث درد شدید می شود و برخی دیگر معتقدند که نیش آن پس از دو ساعت قربانی را می کشد.

 

.

Snakehead

 


این ماهی ساکن اصلی رودخانه های چین ، روسیه و کره است و همچنین می تواند در اکوسیستم سایر کشورها نیز یافت شود. اگر این ماهی راهی برای ورود به استخر یا دریاچه ای بیابد ، تمام موجودات زنده در یک دریاچه را می خورد و پس از تمام شدن از آب آن منطقه خارج می شود و از طریق خشکی خود را به یک منبع آبی دیگر می رساند.

 

.

ماهی خلال دندان

 


اندازه واقعی این ماهی مشخص نیست. این ماهی حدود ۲٫۵ سانتی متر طول و ۳٫۵ میلی متر عرض دارد. این ماهی به خون و ادرار علاقه فراوانی دارد و منبع اصلی مواد غذایی برایش به شمار می روند. این ماهی به راحتی از طریق معقد، واژن یا آلت تناسلی وارد بدن فرد می شود و شروع به مکیدن خون می کند که باعث درد شدیدی در قربانی می شود. در بسیاری از موارد قطع عضو تنها راه چاره است.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  10 حیوان با ویژگی های باور نکردنی

.
پیرانا

 


این ماهی در جنوب آمریکا و برزیل زندگی می کند. مشابه ماهی خلال دندان این ماهی نیز کوچک است اما خطرناک تر از آن می باشد. این ماهی گوشت بدن قربانی را به طور کامل می خورد تا به استخوان برسد.

 

.

ماهی پوفر:

 


این ماهی یکی از سمی ترین ماهی ها یافت شده تاکنون است. این ماهی سم تترودوتوکسین در کبد ، تخمدان، روده و پوست خود دارد. این سم بر مغز تاثیر می گذارد و باعث ضعف ، فلجی و حتی مرگ با کمترین مقدار سم می شود.این سم چیزی است که این ماهی را بسیار خطرناک می کند.

 

.

چتر دریایی :

 


چتر دریایی دارای سیستم عصبی و چشمانی متفاوت از سایر آبزیان است. این موجود دارای یک تاژک بلند و سمی کشنده است که می تواند باعث مرگ بعد از چند دقیقه شود.سم این موجود ضربان قلب را به شدت پایین می آورد و باعث مرگ می شود.

.

زشت ماهی :

 


زشت ماهی که به عنوان ماهی خون آشام نیز شناخته می شود از ماهی پیرانا نیز خطرناک تر است. این ماهی قادر به شکار ماهی های هم اندازه خودش است. به غیر از داشتن دندان های تیز و دو عاج بیرونی در جلو دهانش ، زشت ماهی تنها ماهی است که قادر است ماهی پیرانا را بخورد که این ماهی را بسیار خطرناک تر از پیرانا نشان می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *