خانه / دانش و فناوری / ۱۰ تا از جدید ترین تکنولوژی های سال ۲۰۱۷

۱۰ تا از جدید ترین تکنولوژی های سال ۲۰۱۷

طیف وسیعی از اختلالات و خرافات در مکاتب گوناگون با اغلب با پیشرفت تکنولوژی آشکار می شود. برخی معتقدند که فناوری یک پدیده قرن بیست و یک است که به سرعت انسانیت را در بین ما کم اهمیت جلوه می دهد، در حالی که گروهی دیگر آن را مثبت می دانند و به عنوان راهی برای نزدیک کردن جهان به یکدیگر میدانند.

چه تصوری از آینده دارید؟ آیا شما فکر می کنید که بشر به دلایل غلط به تکنولوژی های جدید دست می یابد؟ خوب من به هنر اعتقاد دارم که تکنولوژی را که الهام بخش هنر است به چالش می کشد. در حالت ایده آل ، افزایش چشم گیر تکنولوژی در ظرفیت های تکنولوژیکی بشریت ، آینده را به حالت دودویی تبدیل می کند! بد نیست با برخی از تکنولوژی های جدید که شاید در چند سال آینده شاهد حضور آنها خواهیم بود آشنا شویم!!!

 

 

دوربین های حافظه کامل برای بازگشت به زمان

 

 

به زودی ما می توانیم لحظات از دست رفته را با ضربه زدن به دستگاه پوشیدنی ۱۲ مگاپیکسلی جیبی ضبط کنیم. چطور؟ دوربین در حال ضبط پیوسته و ویرایش اتوماتیک خود است بنابراین فیلم را از مدت زمان مشخصی ذخیره می کند

این قابلیت قادر به استفاده از Wi-Fi برای اتصال بی سیم به گوشی هوشمند از طریق برنامه ای برای پخش ویدئو و عکس های زنده است. با استفاده از این تکنولوژی ، جنایت های قتل به راحتی حل خواهد شد و شما هرگز لحظه جادویی که کودکتان برای اولین بار مادر یا پدر می گوید را از دست نخواهید داد

 

 

دستگاه تابش ترافرز برای خواندن کتاب بسته شده

 

 

دستگاه نمونه اولیه از گروهی از تابش های الکترومغناطیسی بین تابش های مایکروویو و نور مادون قرمز که به آن تابش ها ترافرز گفته می شود استفاده می کند. این پرتو ها امکان خواندن کتاب ها را بدون اینکه لای آن را باز کنیم را فراهم می کند. نامه هایی که در کاغذهای تا ۹ ورق ضخیم چاپ می شوند را شناسایی میکند زیرا می تواند بین کاغذ خالی و جوهر تمایز قائل شود کاری که اشعه ایکس نمی تواند تشخیص دهد.این تکنولوژی تا حد زیادی به باستان شناسان برای اسکن کتاب های باستانی که ممکن است باز کردن آن بسیار شکننده باشد کمک می کند همچنین می تواند باعث ایجاد ماشین آلات اداری شود که اسناد کاغذی را به راحتی بارگذاری نماید.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  تصفیه آب آشامیدنی با کمک انرژی خورشیدی

 

 

دستگاهی برای تعیین اینکه آیا میوه رسیده است یا نه

 

 

آیا تابحال پیش آمده که میوه ای را که می خرید و بعد هنگام مصرف متوجه شوید که خوب نرسیده است؟ اگر پاسختان مثبت است بهتر است بدانید دستگاهی تولید شده که با استفاده از نور فرابنفش میزان کلروفیل موجود در میوه را اندازه می گیرد و تشخیص می دهد که آیا میوه به حد کافی رسیده است یا نه؟

این دستگاه به  کشاورزان کمک می کند تا بهترین زمان برای برداشت محصول خود را تشخیص دهند و همچنین به توزیع کنندگان نیز که به حدس و گمان برای عرضه میوه متکی هستند کمک می کند تا سریع در مورد میوه هایی که در دست عرضه دارند بهترین تصمیم را برای عرضه به بازار بگیرند.

 

 

قاب عکس رقص آهسته

 

 

لیبرمن با الهام از دو نفر از دوستانش که عاشق رقص بودند اولین نسخه رقص آهسته آن ها  را به عنوان هدایای عروسی شان ساخت . این وسیله یک قاب چوبی ۱۲٫۵ در ۱۴٫۵ اینچی است که از چراغ های استبوکس برای ثبت تصویر استفاده می کند. این چراغهای چشمک زن بیش از ۸۰ بار سوئیچ می شوند که برای چشم انسان غیر قابل درک می باشد و تعداد بسیار زیادی فریم از تصاویر را ثبت می کنند.

 

پالس های نور که توسط این چراغ ها تولید می شوند خیلی سریع هستند و با ارتعاشات با سرعت بالا ترکیب می شوند و دنباله ای از تصاویر متحرک را تولید می کنند. این قاب عکس با ایجاد توهم حرکتی برای چشم انسان تصاویر را آهسته تر از حد معمول نشان می دهد بنابر این تصاویر متحرک درون یک قاب عکس به نمایش می آید.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  لیستی از بهترین لپ تاپ های 2018

 

 

کامپیوتر های sarkasam

 

 

دانشمندان در حال تلاش اند تا به کامپیوتر ها بفهمانند که انسان ها لزوما وقتی یک حرف می زنند انگیزه و حس دیگری نیز دارند شاید بهتر است بگویم می خواهند به ماشین آلات توانایی تشخیص احساسات انسانی را بفهمانند. نام این کامپیوتر ها سارکاسم است. این نوع کامپیوتر ها به بازاریابان کمک می کند تا احساست واقعی شما در مورد محصول خود را تشخیص دهند و در صورت لزوم محصولات بیشتری به شما بفروشند. این حتی به سیستم های ارائه دهنده خدمات مشتری کمک می کند تا متوجه احساسات شما شوند و در صورت نارضایتی شما متوجه این حس شما شوند.

 

 

استفاده از کالچو برای ترمیم لباس ها

 

 

یک روز ما لباس هایی خواهیم پوشید که از پروتئین های ماهی مرکب ساخته شده که در صورتی که لباس های مان پاره شوند به طور خودکار خود را تعمیر کنند که در این صورت عمر این محصولات را طولانی می کند. در حال حاضر دانشمندان به طور شبانه روزی در حال مطالعه و تحقیق بر روی این مورد هستند تا این تکنولوژی از نظر هزینه تولید انبوه به صرفه باشد.

 

 

ایجاد لیزر با استفاده از پروتئین فلورسنت ماهی ژله ای

 

 

دانشمندان با استفاده از پروتئین های فلورسنت انقلابی در تصویر برداری بیومدیکال ایجاد کرده اند که می توانند لیزرهایی را ایجاد کنند که در دمای اتاثق تحت تاثیر پالس های نانو ذره عمل کنند بنابر این ، این لیزرها اهمیت بیشتری خواهند داشت. ادعا شده است که این لیزرها بسیار کارآمدتر و فشرده تر نسبت به نوع معمولی ان هستند که می توانند راه را برای تحقیقات بیشتر در فیزیک کوانتومی و محاسبات نوری هموار کنند.

 

 

ساخت اولین رایانه کوانتومی قابل برنامه ریزی

 

 

طبق گفته  LiveScience، فناوری محاسبات کوانتومی به دانشمندان برای اجرای شبیه سازی های پیچیده و تولید راه حل های سریع برای محاسبات پیچیده کمک خواهد کرد. پیش بینی شده است که رایانه های کوانتومی می توانند به صورت همزمان بیش از یک دستور را محاسبه کنند یعنی بطور همزمان دو محاسبه را یک لحظه انجام دهد. این بدان معنی است که رمز گذاری داده ها که در زایانه های معمولی ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد در این رایانه ها بسیار ساده تر و سریع تر خواهد بود.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  معرفی یکی از بهترین لپ تاپ های خانواده Dell

 

 

تکنولوژی سینمای سه بعدی بدون استفاده از عینک

 

 

آیا شما هم از عینک های سه بعدی خسته شده اید ؟ دوست دارید تصاویر سه بعدی را با چشم ببینید نگران نباشید یک گروه از دانشمندان پیشنهادی ارائه کرده اند که با استفاده از طراحی دقیق عناصر نوری امکان دست یابی به یک محتوای سه بعدی بدون استفاده از عینک را فراهم می کند.آنها یک نمونه اولیه و ساده از سینمای سه بعدی را ارائه داده اند که میتواند از تصویر ۲۰۰مگاپیکسلی پشتیبانی کند.

 

استاد دانشکده علوم کامپیوتر دانشکده MIT معتقد است که فناوری سه بعدی بدون عینک نیازمند نمایشگر های است که رزولوشن شان خیلی بالاست که عملا آن را ناکارآمد جلوه می دهد . زیرا فناوری سه بعدی اغلب از یک سری شکاف های شناخته شده که به عنوان خطای دید در مانیتورها استفاده می کنند. این شکاف ها به چشم اجازه می دهد مجموعه ای متفاوت از پیکسل ها را ببیند و توهم عمق ایجاد می کند. بنابراین در فضاهای بزرگی مانند سالن سینما که مردم در جاهای مختلف و با زوایای متفاوت قرار دارند می تواند مشکل ساز شود.

 

 

هواپیمای بدون سرنشین آکیلای فیسبوک برای پخش اینترنت در مناطق دور افتاده

 

 

اولین پرواز آزمایشی هواپیمای بدون سرنشین آکیلا که با انرژی خورشیدی کار می کند به تازگی انجام شد . هدف از این کار این است که اینترنت را در سراسر جهان گسترش دهد. به گفته جی پاریک مدیر کل مهندسی و زیر ساخت های فیسبوک ، امکان دسترسی به صدا و فرصت را به میلیارد ها نفر در سراسر جهان در یک راه حل سریع و ارزان فراهم می کند در این صورت تمامی نقاط دور افتاده کره زمین هم به راحتی و ارزانی اینترنت خواهند داشت. این پروژه هم اکنون در دست آزمایش و تحقیق است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *