خانه / دانش و فناوری / جدید ترین تکنولوژی پرواز کوله پشتی پرنده یا Jet Pack

جدید ترین تکنولوژی پرواز کوله پشتی پرنده یا Jet Pack

جت پک در ابتدا یک وسیله نقلیه برای آینده در برخی از فیلم های علمی تخیلی دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی مطرح شد.
در ابتدا اینگونه وسایل به عنوان وسایل نقلیه آینده برای رهایی از ترافیک و کاهش مصرف سوخت مطرح می شدند.
جت پک ها شامل یک کوله پشتی بوده که به پشت فرد بسته می شود و با دو مخزن سوخت، یک کمپرسورهوا و توسط خارج کردن پر فشار گاز به سمت پایین، فرد را به سمت بالا یا جلو حرکت می دهد.


مخزن سوخت ۳۰ لیتری امکان ۱۰ دقیقه پرواز با جت پک را می دهد که البته این زمان و همچنین میزان مصرف سوخت آن، به وزن شخص بستگی دارد.
این وسیله توان پرواز تا ارتفاع ۳۰۰ متری و با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت را برای افراد فراهم می کند که مطمئنا لذت بالایی خواهد داشت و در ترشح آدرنالین تاثیر به سزایی دارد.

جت پک در یک قدمی بازار

تحویل اولین نمونه های جت پک های JB-10 برای بهار سال جاری میلادی برنامه ریزی شده و این وسیله دقیقا همانی است که در دوران کودکی در خیال خود سوار آن می شدیم .


دو  موتور جت به همراه مخزن سوخت بر پشت فرد سوار می شود و به او اجازه خواهد داد آزادانه به پرواز بپردازد.
این کوله پشتی پرنده می تواند در هر دقیقه شما را ۳۵۰ متر بالاتر ببرد، پس اگر از ارتفاع می ترسید  به هیچ وجه سراغ آن نروید، زیرا حداکثر ارتفاع قابل دستیابی با آن ۱۰ هزار پا یا تقریبا ۳ کیلومتر می رسد.
علاقه داشتن  تنها برای به دست آوردن JB-10 کافی نیست و مجموعه سازنده آن یعنی Jetpackaviation مبلغ ۲۵۰ هزار دلار ناقابل در ازای آن طلب می کند، به علاوه اینکه پیش از تحویل گرفتن وسیله، باید دوره آموزشی سخت آنها را هم پشت سر گذاشته باشید.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  ساعت های مچی گارمین بهترین ابزار برای تناسب اندام


زندگی علمی تخیلی

تلاش برای ساخت یک کوله پشتی پرنده واقعی، بیش از چهار دهه است که ادامه دارد اما در سه سال گذشته، موفقیت های به دست آمده در یک کلام فوق العاده بوده اند.
در مرکز جت پک جدید JB-10 دو پیشرانه جت AMT قرار گرفته که با توجه به وزن فرد و نیز میزان سوختی که همراه دارد، می توانند پروازی ۵ تا ۱۰ دقیقه ای را برای وی فراهم آورند.
ضریب اطمینان بالا مهم ترین دلیل این انتخاب اعلام شده، زیرا از دست رفتن توان در حالی که ارتفاع کمتر از ۲۰۰ متر از سطح زمین باشد، می تواند موجب آسیب مرگبار شود، در ارتفاع های بالاتر کاربر شانس زیادی برای باز کردن چتر و کاهش شدت برخورد در اختیار خواهد داشت. به همین دلیل است که در اکثر تصاویر موجود، شاهد پرواز افراد روی دریا هستیم.
البته تیم سازنده، کار روی مدلی با سه موتور مجزا در هرسمت را هم آغاز کرده تا در صورت از دست رفتن توان یکی از آنها، خطری متوجه جان سوار نگردد.

نه برای همه

جت پک ها بیش از ۴۰ سال است که برای رسیدن به این نقطه تلاش کرده اند و سازندگان نمی خواهند با قرار دادن آنها در اختیار افراد غیر حرفه ای، این موقعیت را به خطر اندازند.
بدون شک پخش شدن فیلم مردی پرنده که با سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت به دیواره یک برج برخورد می کند و بعد هم منفجر می شود، می تواند مردم و مقامات را در مورد امنیت این وسایل با پرسش جدی رو به رو کند.
برای پیشگیری از این اتفاق Jetpackaviation اعلام کرده مدل JB-10 را تنها به خریداران با صلاحیت تایید شده خواهد فروخت.
یادگیری پرواز با این وسایل، علیرغم سامانه های هدایت داخلی جدید و رایانه های پیشرفته آنها، هنوز کار ساده ای نیست، در نتیجه کاربران باید پیش از آغاز ماجراجویی واقعی، ساعت ها تمرین به وسیله شبیه ساز های مجازی را پشت سر بگذارند.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  همه چیز درباره گوشی Samsung Galaxy Note 8

این هم ویدئویی از تست جت پک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *