خانه / سرگرمی / ۱۰ حیوان با ویژگی های باور نکردنی

۱۰ حیوان با ویژگی های باور نکردنی

همه ما به نوعی قدرت مند بودن را دوست داریم اگر چه که انسان را می توانیم به عنوان موجود فوق هوشمند بر روی زمین در نظر بگیریم اما خیلی از ما داشتن قدرت فوق العاده ای مثل سوپر من را خیلی دوست داریم.

.
اما آیا می دانید که شخصیت  بسیاری از ابر قهرمانان از روی حیواناتی  که در آب یا خشکی زندگی می کنند الهام گرفته شده است؟ بد نیست با تعدادی از این حیوانات اَبر قدرتمند آشنا شوید

 

.

تُف انداز (قهرمان سوپر پرش) :

 


این حشرات سبک در بین علفزار ها زندگی می کنند و پرش های چشم گیری نسبت به وزن فوق العاده سبک خود دارند . بعضی از انواع دیگر این نوع حشرات قادرند تا ۷۰ سانتی متر به صورت عمودی بالا بپرند. آنها قادرند که تا صد برابر طول خود بپرند. این بدان معناست که یک مرد با قد متوسط حدود ۱۷۷ متر در یک پرش بپرد.

 

.

قوش تیز پر (فوق سرعت )

 


این پرنده یکی از سریع ترین پرندگان در جهان است . طول بدن این پرنده ۳۴- ۵۸ سانتی متر است و طول بالهای هواپیما ۷۴ -۱۲۰ سانتی متر است. غذای این پرنده شامل پرندگان کوچک و متوسط است. شگفت انگیز ترین نکته در مورد این پرندگان سرعت خیره کننده آنهاست.پرواز در سرعت بالای ۳۲۰ کیلومتر در ساعت و  بالاترین سرعت ثبت شده از قوش تیز پر ۳۸۹کیلومتر برساعت (۲۴۲ مایل در ساعت) است.

 

.

هشت پا مقلد ( تغییر شکل )

 


همانگونه که از نام این نژاد از هشت پا مشخص است با استفاده از شکل گونه های مختلف حیوانی می تواند با  تغییر رنگ پوست و تنظیم شکل بدن خود شکل آنها را  تقلید کنند.  اگر چه تقلید استراتژی کاملا رایج در طبیعت برای بقا است، مثلا  چندین گونه مگس که دارای راه راه سیاه و سفید هستند که به شکل  زنبور عسل در طبیعت یافت می شوند، برخی از گونه های جانوری می تواند رنگ پوست خود را تغییر دهند (آفتاب پرست) و گاهی شکل بدن خود را تغییر می دهند مثلا  بزرگتر از اندازه  واقعی شان می شوند مانند: (ماهی پوفر)

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  تصاویر خنده دار سال

.
اما این حیوان است چیز دیگری است، او می تواند شکل تعدادی از موجودات دریایی مختلف با کوچکترین جزئیات ممکن را تقلید کند.  هنوز مشخص نیست که چگونه ظاهر بسیاری از حیوانات مختلف را می تواند تقلید می کند، اما بر طبق  گزارشات این موجود قادر  به تقلید تا ۱۵۵ گونه مختلف، که همه آنها سمی هستند می باشد که توانایی تقلید فقط یک راه برای جلوگیری از شکارشدن است.در برخی از گونه های  آن دیده شده است که از شکل شیر ماهی ، مار دریایی، ماهی پهن، چتر دریایی و خرچنگ نیز تقلید می کنند.

 

.

ماهی الکتریکی دارای سه جفت غده  شکمی است که مسئول تولید برق می باشند  و این غدد ۸۰ درصد از تمام بدنش را تشکیل می دهند. هنگامی که مارماهی یک طعمه را پیدا می کند، مغزش یک سیگنال از طریق سیستم عصبی به الکترولیت می فرستد.سیستم الکتریکی بدن این نوع ماهی به شیوه ای مشابه به یک باتری عمل می کند و  می تواند یک  شوک ۸۶۰ ولتی را  برای دو میلی ثانیه تولید کند .

اما شما لازم نیست که بترسید، برای کشتن موجودی  به بزرگی انسان، نیاز به تولید شوک الکتریکی ولتاژ بسیار بالاتر است که باید حداقل ۳۰ میلی ثانیه طول بکشد.

 

.

سوسک سرگین غلتان (فوق قدرت )

 


این سوسک ها حشرات جالبی هستند که اثبات شده است که تنها حیواناتی هستند ( به جز انسان ) که با استفاده از نور درخشش ستارگان کهکشان راه شیری برای مسیر یابی در یک خط مستقیم استفاده می کنند. اما چیزی که آنها را در این لیست قرار داده این نیست بلکه توانایی آنها برای حمل وزن های بسیار بالا حدود ۱۱۴۱ برابر وزن بدنشان را می توانند جابجا کنند برای مثال یک مرد متوسط اگر بخواهد ۱۱۴۱ برابر وزن بدن خود جابجا کند باید حدود ۲٫۴ تن را جابجا کند.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  دوربین بدون آینه EOS M100 canon انتخابی برای تازه کار ها

 

.

کندرو (فنا ناپذیر ) :

 


چیزی که باعث می شود این میکرو موجودات ، باورنکردنی  به نظر برسند این است که آنها عملا فنا ناپذیرند.این موجودات می توانند در عمیق ترین نقطه اقیانوس یا خشک ترین بیابان یا حتی سردترین نقطه قطب جنوب زنده بمانند. شاید آنها با دوام ترین حیوانات شناخته شده برای بشر باشند.

آنها می توانند درجه حرارت ۲۷۲- تا ۱۵۰ درجه سانتی گراد را تحمل کنند .همچنین می توانند ۶ برابر بیشترین فشار در گوال اقیانوسی را تحمل کنند همچنین قادر به تحمل پرتوهای اتمی ۱۰۰ برابر دوز خطرناک آن برای انسان می باشند.اگر کافی نیست بهتر است بدانید که آنها میتوانند برای بیش تر از ۳۰ سال بدون غذا زندگی کنند و در شرایطی که تنها ۳ درصد آب بر روی زمین موجود است تولید مثل کنند.

 

.
پلاتی پوس (مکان یاب الکتریکی)

 


زمانی که اروپایی ها برای اولین بار در قرن ۱۸ این پستاندار را کشف کردند کاملا گیج شدند که چگونه  یک پستاندار سمی تخم گذار در آب زندگی می کند و دارای دم و پاهایی شبیه سمور است. برای اولین بار پوست پلاتیپوس را دیدند تصور کردند با یک شوخی مواجه هستند اما عاقبت معلوم شد که چنین جانوری وجود دارد.

این پستانداران دارای ویژگی های غیر معمول بیشتر از حد تصور ما هستند یکی از توانایی های آنها تولید جریان الکتریکی با استفاده از انقباض عضلات است. آنها تنها موجوداتی هستند که شکار خود را با کمک مکان یابی الکتریکی شناسایی می کنند.

 

.

میگوی آخوندکی (ابر ناظر) :

 


اگر چه میگوهای آخوندکی توانایی بسیار بالایی دارند اما ویژگی منحصر به فرد آنها داشتن چشمان متعدد در سرشان می باشد که در واقع دارای یک سیستم بینایی بی نقص هستند.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  10 تا از خطرناک ترین ماهی های جهان را بشناسید

چشمان انها دارای ۱۶ نوع مخروط مختلف برای تشخیص انواع رنگ هاست در حالی که چشم انسان فقط سه نوع مخروط دارد.آنها نه تنها نور ماوراء بنفش را تشخیص می دهند بلکه بین طیف های مختلف آن تفاوت قائل می شوند.

.

اکسولوتل (ابر شفا دهنده) :

 


چندین حیوان هستند که قادرند در صورتی که قسمتی از بدن خود را از دست بدهند آن را مجدد ترمیم و باز سازی کنند از جمله ( رشد مداوم دندان های کوسه ، رشد مجدد دم مارمولک در صورت کنده شدن، بازیابی پاهای قطع شده در عنکبوت ).
اما اکسولوتل فراتر از این حیوانات است . این موجود قادر است که قسمت های از دست رفته بدنش را در یک دوره یک ماهه ترمیم کند. این حیوان می تواند اندام های از جمله  دست ، دم و چند ارگان داخلی بدنش را مجدد بازیابی کند.

قسمت های آسیب دیده مغزش را ترمیم کند. قسمت شگفت آور ماجرا این است که آنها می توانند قسمت های از دست رفته خود را از بدن سایر هم نوعانشان به بدن خود پیوند دهند.

 

.

چتر دریایی (جاودانگی):

 


چتر دریایی  احتمالا بیش از ۷۰۰ میلیون سال پیش تاکنون زندگی کرده اند آنها عمدتا به چشم انسان شفاف به نظر می رسند  وحدود  ۹۵ تا ۹۸ درصد بدن آنها  آب است.
۳ گونه شناخته شده از چتر دریایی وجود دارد که می تواند برای همیشه زندگی کنند . محققان کشف کرده اند که چتر دریایی روشی  برای معکوس کردن روند پیری با ایجاد برخی از تغییرات در DNA دارند.
در حالی که مشخص نیست که چگونه آنها این کار را انجام می دهند. از آنجا که ساختار ژنتیکی آنها زیاد با ما متفاوت نیست برخی از محققان معتقدند که این ممکن است یک کلید جاودانگی برای انسان باشد، اما بدیهی است که ما هنوز هم یک راه بسیار درازی در پیش داریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *