خانه / سرگرمی / ۱۰ تا از عجیب و غریب ترین پرندگان جهان

۱۰ تا از عجیب و غریب ترین پرندگان جهان

در سیاره ای زندگی می کنیم که سرشار از زیبایی ها و شگفتی هاست. گونه های مختلف گیاهان و حیوانات در اشکال و زیستگاه های مختلف که در شکل ها ورنگ های گوناگونی  هستند. در میان حیوانات بعضی از پرندگان با ظاهر یا حرکات عجیب و غریبشان توجه ما را به خود جلب کرده اند . به همین دلیل ما می خواهیم ۱۰ تا از عجیب ترین پرندگان جهان را به شما معرفی کنیم

پرنده سیج باقرقره یا (خروس سیاه) :

 

 

 

این پرنده در حال حاضر در آمریکای شمالی و استرالیا زندگی می کند. یکی از ویژگی های این پرنده عجیب  دم بلند آن است. این پرنده در شرایط آب و هوایی و زیست محیطی  سخت نیز به جمع آوری غذا  نگه داری از جوجه هایش می پردازد و کی از گونه های مهاجم در بین پرندگان است . سیج از جمله پرنده هایی است که در معرض خطر انقراض قرار گرفته و به ندرت دیده می شود.

کرکس شاخدار :

 

 

کرکس شاخ دار در دسته تهاجمی ترین پرندگان جهان قرار داردو دارای نوک بلند  تیز است. این پرنده دارای چشمانی به رنگ قرمز روشن است و خوراک خود را از کرم ها وحشرات موجود در خاک تامین می کند.

سهره  آمریکای شمالی:

 

 

این پرنده یکی از جالب ترین پرندگان شناخته شده در جهان است . این پرنده در اندازه کوچک و بیار سبک وزن استرنگ سبز و قهوه ای پرهای آن کمک میکند تا به راحتی در بوته ها و جنگل پنهان بماند.

مارگردن امریکایی:

 

 

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  باهوش ترین نوابغ تاریخ

از پرنده مار گردن آمریکایی می توان به عنوان مار پرندگان نام برد. این پرنده نه تنها ظاهر خنده داری ندارد بلکه بسیار خطرناک نیز می باشد این پرنده در مناطقی با آبو هوای مرطوب زندگی می کنند . برخی افراد آنا را  به عنوان عجیب ترین پرندگان جهان معرفی میکنند. ماگردن آمریکایی در استرالیا و کانادا یافت می شوند.

کفچهنوک :

 

 

این گروه از پرندگان به صورت دسته ای و در گروه های بزرگ زندگی می کنند.آها منقار تیز و پاهای زشت مانند پاهای دایناسور دارند. زبان آنها مثلثی است که برای گرفتن ماهی و میگو مناسب است. این پرندگان در لانه زندگی می کنند.

هود مرغ مقلد:

 

 

این پرندگان بومی جزایر اکوادر و آمریکا هستند. این پرندگان آواز خوان به داشتن منقار تیز و منحنی و زبان دراز معروف هستند.این پرندگان معمولا در مناطق خشک زندگی میکنند اما همیشه در اطراف برکه ها برای جستجو غذا پرواز میکنند.این پرنگاه به مهاجمان حمله میکنند و آنها را می کشند و خون آنها را می خورند.

پرستوی دریایی اینکا :

 

 

پرستوی اینکا دارای سبیل است که باعث می شود دارای ظاهر منحصر به فردی باشد. این پرندگان علاقه زیادی به رابطه جنسی دارند که نتیجه آن میزان زیاد  زاد و ولد در آنها است. پرستوی اینکا دارای نوک بلند وتیزی است و در رنگ های مختلف دیده می شود.

پرنده potoo  :

 

 

این پرنده دارای پرهایی به  رنگ های خاکستری، قهوه ای ، سیاه و سفید است . این پرنده ها معمولا در تنه درختان زندگی می کنند . نکته جالب در مورد این پرنده این است که آنها تمام روز را به صورت عمودی خواب هستند و معمولا شب از خواب بر میخیزند . آنها چشم های بسیار قوی دارند که به راحتی در تاریکی شب قادر به دیدن حشرات هستند.این پرنده دارای سرعت بسیار بالایی است بطوری که فرآیند گرفتن طعمه و خوردن آن چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  19 واقعیت جالب در مورد هندوستان که تابحال به گوشتان هم نخورده است.

پلیکان سفید بزرگ :

 

 

این پرندکان دارای فک بسیار محکمی هستند که به راحتی می تواند شکار های بزرگ را قورت دهند.این پرندگان معمولا در مناطق سرد جهان یافت می شوند.آنها به راحتی ماهی های بزرگ را در چند لحظه می خورند . این پزندگان دارای منقار بسیار تیزی هستند و معمولا در مناطق نزدیک به دریاچه ها و رود خانه ها یافت می شوند.

غول مرغان جنوب:

 

 

این پرندگان در جنگل های نزدیک اقیانوس اطلس و جنوب آفریقا زندگی میکنند آنها دارای وزنی در حدود ۸ تا در کیلو گرم هستند طول هر بال آنها بین ۲ تا ۴ متر استو در رنگ های زرد و نارنجی و دیگر رنگ ها دیده می شوند آنها که ظاهر بزرگ وغول پیکری دارند مانند عقاب زندگی می کنند.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *