خانه / پزشکی و سلامت / ۱۰ دلیل شایع بروز سرگیجه در افراد مختلف

۱۰ دلیل شایع بروز سرگیجه در افراد مختلف

سرگیجه یکی از بیماری هایی است که خیلی شایع است اگر شما هم سرگیجه دارید ولی نمی دانید ممکن است دلیل آن چه باشد بهتر است این مقاله را مطالعه کنید تا دلایل شایع سرگیجه آشنا شوید.

 

التهاب گوش داخلی

یک سرگیجه ناگهانی همراه با تهوع و استفراغ که ممکن است برای یک روز طول بکشد که دلیل آن می تواند التهاب گوش داخلی باشد بهترین ار این است که به پزشک مراجعه نمایید.

 

میگرن

 

ممکن است هنگامی که در یک مکان شلوغ باشید یا هنگامی سوار ماشین هستید یا در حال تماشای یک فیلم اکشن هستید دچار این حالت شوید. از نشانه های آن این است که دچار عدم تعادل می شوید و یا کلا تعادل خود را از دست می دهید، شنوایی شما بسیار پایین می آید و یا صدای زنگ در گوشتان حس می کنید. این ها نشانه هایی است که همیشه همراه با سر درد نیست.

بیماری منیر

وجود بیش از حد مایع در گوش داخلی شما می تواند منجر به سرگیجه ای حدودا یک ساعته برای شما شود.اما زمانی که عود کند همراه با وزوز یا حلقه در گوش می باشد و گاهی  اوقات حتی ممکن است شنوایی خود را از دست بدهید.

نوروم آکوستیک :

این حالت رشد غیر طبیعی توده غیر سرطانی بر روی عصب گوش داخلی متصل به مغز شما می باشد. اخلال در ارسال سیگنال به مغز بیشتر با بروزحالت هایی نظیر از دست دادن تعادل، زنگ گوش، از دست دادن شنوایی  در فرد همراه است

حرکت ناگهانی

ممکن است در صورت بلند شدن بیش از حد سریع یا دراز کشیدن سریع دچار عدم تعادل  شوید.برای تعادل بهتر مغز بهتر است موقعیت فعلی بدن تان را به آرامی عوض کنید.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  تاثیرات ورزش و رژیم غذایی بر سلامت مادر و فرزند در دوران بارداری

کم شدن آب بدن

 

سبکی سر ناشی از کم آب شدن بدن به علت اینکه خون رسانی به مغز را محدود می کند سبب بروز سرگیجه می شود.

بیماری قلبی

 

 

 

قلب شما ممکن است آغاز گر یک سرگیجه باشد. عواملی که می توانند باعث بروز این سرگیجه شوند عبارتند از ریتم غیر طبیعی قلب، حمله قلبی، سکته مغزی، افت فشار خون و تصلب شرایین . در صورت بروز چنین مواردی سرعت عمل  و به دنبال آن مراقبت های اضطراری اطرافیان شما می تواند جان شما را نجات دهد.

اضطراب

خشم و و عصبانیت و اضطراب و حملات هراس می تواند باعث سرگیجه شود

کمبود مواد مغذی :

سرگیجه می تواند در نتیجه کمبود منیزیم ، آهن ، ویتامین B6 ، در بدن باشد که همه این مواد مغذی را میتوان با مصرف مکمل های جایگزین در بدن تامین کرد.

آلرژی

 

آلرژی | مجله اینترنتی عصر آتی

یکی از علل بروز سرگیجه می تواند حساسیت و آلرژی شما به برخی از مواد غذایی باشد در صورتی مصرف این مواد غذایی ممکن است دچار چنین حالتی  شوید که بهتر است این مواد غذایی را از رژیم تان حذف کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *