خانه / گردشگری / کرواسی راز نهان اروپا

کرواسی راز نهان اروپا

کرواسی روزگاری یکی از رازهای نهان اروپا بود . زیبایی طبیعت آن و شهرهای جاودان آن اغلب یادآور جاذبه مدیترانه ای آن بودند. ولی این چیزها متعلق به سی سال پیش است. حالا دیگر زخم های تاریخ به روی این شهر جوش خورده اند و مسافرین اروپایی دوباره در حال کشف زیبایی های کرواسی هستند.

.

ساحل دالماسی:

 


این ساحل، ساحلی افسانه ای است و در واقع یکی از زیباترین و دراماتیک ترین خطوط ساحلی اروپاست. ساحل دالماسی صدها مایل امتداد دارد و زمانی درمرز امپراطوری ونیز بوده است و بخاطر مجاورت با ویرانه های رومی ، معماری قرون وسطایی و مناظر رومانتیکش معروف است. سفر جاده ای در امتداد این ساحل بهترین راه برای کشف بسیاری از زیبایی های کرواسی است. شما از کنار صخره های شگفت انگیزی می گذرید و شهرهایی مانند اسپلیت و زادار را می بینید.

.

ساحل برلا:

 


ساحل برلا در ماکارسکا ریوایر واقع شده است و به عنوان یکی از زیبا ترین سواحل کرواسی شناخته می شود. در سال ۱۹۶۸ این ساحل عنوان “قهرمان آدریاتیک ” را کسب کرد که علتش احتمالا آبهای زلال و تمیز ، شاخه های ژرف، مناظر باشکوه وتفرجگاه بادگیر سبک ویکتورین است . درمیان آب های فیروزه ای آن ، صخره کامن برلا قرار دارد که نماد ساحل برلا محسوب می شود.

.

دوبرونیک:

 


دوبرونیک شهری بندری است ه با عنوان مروارید آدرباتیک معروف شده است و زمانی حکومتی قوی و ثروتمندی داشت. امروزه بیشتر شبیه موزه ای زنده است که کیفیت قرون وسطایی دارد و پر از کلیساهای باروک  و توریست های کنجکاو  است که در پیاده روه ی مرمری خیابان های آن می گردند.هیچ سفری به کرواسی بدون بازدید از دوبرونیک کامل نیست
پارک ملی جزیره ملیت ، شهر رووینج ، جزایر ویز ، ساحل زلاتنی رات، پوولیا و پارک ملی دریاچه پلیتوایس از دیگر مناطق و شهرهای دیدنی است که نظر هر گردشگر حرفه ای را به خود جلب می کند.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  با 10 تا از معروف ترین دیوارهای جهان آشنا شوید

.

 

۱۰ واقعیت های جالب در مورد کرواسی که شاید اصلا نمی دانستید :

کرواسی پر از شگفتی های طبیعی است.
کرواسی کشوری است که حتی مصریان باستان نیز به آن علاقه  فراوان داشتند.
اگر می خواهید به حمام آفتاب بروید کرواسی بهترین انتخاب برای شماست.
زیباترین غروب خورشید را در جهان دارد.
کرواسی خانه بزرگترین جامعه نئاندرتال ( انسان های اولیه )  بوده است.
مردم کرواسی بسیار دوست دار حیوانات هستند.
کرواسی کشور خیلی کوچکی است و کوچکترین خانه جهان در آن قرار دارد که به آن hum  می گویند.
نیکولا تسلا نیز عاشق کرواسی بود.
کرواسی محل رویش و پرورش بزرگترین truffle (قارچ گیاهی دنبلان ) می باشد.
حتی خودکاری ما در دست مان داریم و با آن می نویسیم در کرواسی اختراع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *