خانه / سرگرمی / عجیب اما واقعی |برج العرب اولین هتل هفت ستاره دنیا

عجیب اما واقعی |برج العرب اولین هتل هفت ستاره دنیا

اعراب و به طور اخص شیوخ متمول عرب، از دیرباز علاقه فراوانی به تجملات داشته اند. حتی در قدیمی ترین روایات اعراب هم افراد متمول میل شدیدی به تجمل گرایی داشته اند. شاید در این دوره از تاریخ دیگر ساختن کاخ هایی مانند ۱۰۰۰ سال پیش غیر منطقی بیاید اما واقعیت آن است که این اقوام تاریخی، هنوز هم علاقه خود را به تجملات به خصوص “طلا” از دست نداده اند.

.
برج العرب یکی از نماد های شاخص تجمل گرایی این دسته از افراد است. در برخی سوئیت های این هتل به شکل عجیبی از طلا و متریال های گران قیمت استفاده شده است. تاجایی که این سوال در ذهن به وجود می آید  “ این همه خرج با چه هدفی ؟” امروز دیگر می توان گفت که این هتل بادبان شکل به نماد دبی تبدیل شده است . البته هتل های جدید تری هم در دبی ساخته شده اند ، اما همچنان ویژگی های عجیب این هتل باعث قرار گرفتن آن در مرکز توجه توریست ها می شود.

.
برج العرب ۲۰۲ اتاق لوکس دوبلکس با تمام امکانات دارد. قطعا بیشتر افراد توانایی گرفتن اتاق در این هتل را ندارند . سوئیت های این هتل با نام سوئیت های” دوخوابه رویال”  نام گذاری شده اند و در بالاترین طبقه هتل قرار دارند. این سوئیت ها دارای آسانسور اختصاصی هستند.

.

برج العرب اولین هتل هفت ستاره دنیا

 


از همان ورودی سوئیت تکلیف مسافر روشن می شود. در ساخت و یا پوشش تک تک اجسام داخل سوئیت از طلای ۲۴ عیار استفاده شده است . چیزی که در اتاق نشیمن خودنمایی می کند نه آباژورها ، بلکه تلوزیون آن است. این تلوزیون به صورت سفارشی توسط ال جی ساخته شده و در ساخت قاب دور آن از طلا استفاده  شده است. به نظر شما قاب طلایی تاثیر بر روی چیزی که از تلوزیون می بینید دارد؟

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  تایلند سرزمینی پر از دیدنی های گوناگون

 


روزانه چیزی در حدود ده هزار شاخه گل رز در این هتل استفاده می شود. هتل برای این کار تیم اختصاصی گل کاران خود را دارد. یک سرویس بهداشتی کوچک هم در کنار اتاق نشیمن قرار دارد که به هر چیزی شباهت دارد جز سرویس بهداشتی!

.
حتی شیر آب هم از طلای ۲۴ عیار ساخته شده است. نرده های پله ها هم از طلا هستند. اتاق پذیرایی بزرگی هم در وسط سوئیت قرار دارد.  در کتابخانه سوئیت ، کتاب ها و مجلاتی از موفقیت امارات وجود دارد. البته کاتالوگ پورشه هم در کنار آنهاست. در یکی از اتاق  خواب های شاهانه این سوئیت در بالای تخت ، به شکلی جالب آئینه ای بزرگ بر روی سقف قرار گرفته است.

 


در کنار هر اتاق خواب ، یک سرویس حمام و جکوزی قرار دارد. حمام و جکوزی این اتاق خواب ، به شکل سنتی مورد علاقه اعراب ساخته شده است. حتی در ساخت سشوار هم از طلا استفاده شده است. بلاخره یک وسیله غیر طلائی پیدا شد. آی مک اپل تنها وسیله ایست که بدون تفاوت با دنیای بیرون همانطور که هست در این سوئیت قرار دارد.

 

البته به نظرم طبیعی است که اپل به تفکرات عجیب سازندگان این هتل تن در نداده است. هزینه کرایه اتاق برای هر شب در این هتل ، از ۱۰۰۰ دلار آمریکا شروع می شود.

ویدئویی زیبا از برج العرب

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *