خانه / دانش و فناوری / انفجار یک گوشی هوشمند دیگر حادثه آفرید

انفجار یک گوشی هوشمند دیگر حادثه آفرید

هنگامی که می شنویم یک تلفن هوشمند منفجر شده اولین فکری که به ذهنمان می رسد انفجار گوشی گلکسی نوت ۷ سامسونگ است. اما این بار قضیه مربوط به سامسونگ نیست و پای HTC در میان است . یک زن در فیسبوک خود ادعا کرده است گوشی HTC Desire 10 pro  وی در دستش منفجر شده و انگشتان دستش را سوزانده است. شرکت HTC نیز اعلام کرده است که در حال بررسی گزارش مشتری است.

 

 

ندی کاپور می گوید که او تصویر دست مجروحش را در فیسبوک منتشر کرده است. وی گفت که گوشی هوشمندش در ۱۰ زوئن منفجر شد. او ادعا کرده که هنگامی که گوشی اش را از شارژ قطع کرده است گوشی منفجر شده است. گجت ۳۶۰ HTC نیز اعلام کرده است که از گزارش مشتری مطلع است و کارشناسان در حال کار بر روی آن هستند تا سریعا مشکل برطرف شود. آنها گفته که ایمنی مشتری همیشه اولویت ماست.

 

سازنده گوشی های هوشمند تایوانی همچنین توضیح داد که گوشی مورد بحث یک HTC Desire 10 pro است نه یک HTC 10 و این حادثه خارج از هندوستان رخ داده است. کاپور در پست فیسبوکی خود اعلام کرده است که شرکت HTC از زمان وقوع این حادثه تا زمان پخش شدن آن در رسانه ها پاسخ رضایت بخشی به وی نداده است و ادعا کرده است که شرکت بارها و بارها درخواست شناسایی ایمیل و شماره IMEI گوشی هوشمند خود را کرده است.

 

 

HTC Desire 10 pro در ماه سپتامبر سال گذشته معرفی شد و در ماه نوامبر وارد هندوستان شد.

دستگاه هایی که در جیب ما قرار می گیرند و ما آنها را در مقابل صورت و کنار گوشمان می گیریم نباید تبدیل به بمب های انفجاری شوند که سلامت ما را به خطر بیندازند. گوشی های هوشمند و تقریبا اکثر وسایل الکترونیکی قابل حمل مدرن دارای باتری لیتیوم یون هستند که اگر بصورت غیر مستقیم مورد استفاده قرار بگیرند می توانید آتش بگیرند و حتی منفجر شوند. در گذشته نیز موارد متعددی از انفجار گوشی های هوشمند رخ داده که سامسونگ گلکسی نوت ۷ نمونه آن بود که سامسونگ مجبور به جمع آوری آن از بازار شد.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  9 مورد از جالب ترین ترفند های کامپیوتری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *