خانه / گردشگری / تایلند سرزمینی پر از دیدنی های گوناگون

تایلند سرزمینی پر از دیدنی های گوناگون

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام ، کشوری در شبه جزیره هند و چین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال با برمه و لائوساز شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه است . شهرهای مهم و توریستی تایلند عبارتند از بانکوک، پاتایا ، پوکت ،کرابی ، سامویی .

.
یکی از مهمترین جاذبه های رویایی تایلند سواحل زیبا و دیدنی آن است که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند. تایلند برای داشتن سواحل ماسه ای سفید رنگ و آبی زلال و شفاف از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

با بیش از ۲۰۰۰ مایل خط ساحلی و ۸۰۰۰ مایل جزیره گرمسیری ، تایلند یک مقصد گردشگری محبوب در بین گردشگران جنوب شرق آسیا می باشد. در این لیست ما به معرفی ۹ ساحل برتر تایلند می پردازیم.

ساحل سایره

 


این ساحل با یک مایل طول در قسمت غربی جزیره  ko Tao واقع شده است و گاهی به آن جزیره لاکپشت هم می گویند. این ساحل یک مقصد عالی برای غواصان است و دارای تعداد زیادی کلوپ و رستوران می باشد. شما می توانید از راه هوایی و یا دریایی به جزیره ko Tao بروید.

.

ساحل هاد رین

 


این ساحل در جزیره Ko Phangan واقع شده است و دارای شهرت جهانی می باشد. جشن قرص کامل ماه  Full Moon Party که در این جزیره برگزار می شود. توجه هزاران نفر را از سراسر جهان به خود جلب کرده است. این رویداد یکی از رویداد های مهم در منطقه است و هر شب جشن هایی در این ساحل و خیابان های اطراف برگزار می شود . گردشگران می توانند در این منطقه از تماشای طلوع و غروب آفتاب لذت ببرند.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  سفر به هند تجربه ای که نباید از دست داد

.

ساحل لامای

 


این ساحل در جزیره سامویی که بعد از جزیره پوکت بزرگ ترین جزیره تایلند است واقع شده است. این ساحل نسبت به همسایه خود ساحل CHAWENG کوچکتر و آرامتر است. این ساحل ماسه ای زیبا یک مکان عالی برای استراحت است و دارای تعداد زیادی رستوران وفعالیت های تفریحی برای گردشگران است.

.

ساحل کونانگ یوان

 


کوتانگ یوان یکی از سواحل شلوغ تایلند است. این جزیره زیبا دارای آبی شفاف و یک مکان عالی برای غواصی است. گردشگرانی که در KO Nang Yuan اقامت ندارند برای بازدید از این ساحل باید مبلغ  ۱۰۰ bath را بپردازند.

ساحل پاتونگ

 


گردشگران که می خواهند شاهد طلوع و غروب زیبای آفتاب باشند باید به این ساحل زیبای آفتاب باشند باید به این ساحل  رنگارنگ بیایند. این ساحل دارای تعداد زیادی رستوران و فروشگاه می باشد. گردشگران می توانند در این ساحل ۲,۲ مایلی به انجام تفریحات بپردازند. پاتونگ یکی از سواحل محبوب در تایلند است.

.

خلیج مایا

 


این ساحل زیبا که در جزیره Ko Phi Phi Leh واقع شده است برای ضبط فیلم “ساحل” مورد استفاده قرار گرفته است و از آن پس محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. امروزه گردشگرانی از تمام نقاط دنیا به این منطقه که سه طرف آن توسط صخره های بلند احاطه شده می آیند. همچنین  Ko Phi Phi Leh یک مقصد عالی برای غواصان است و از آنجایی که کوفی فی ، یک پارک ملی است، گردشگران باد مبلغ  ۲۰۰ bath بابت ورودی بپردازند. اقامتگاه ها اکثرا در Ko Phi Phi Don واقع شده اند.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  10 مورد شگفت انگیز ترین نقاط جهان

.

ساحل هات پرآمونگ

 


این جزیره که در خلیج کوچک KO LIPE واقع شده است. همانطور که از اسمش پیداست منظره ای بی نظیر از غروب آفتاب را به نمایش می گذارد. در حال حاضر این ساحل اقامتگاه های زیادی ندارد و گردشگران می توانند از کلبه های چوبی برای اقامت در این ساحل آرام و زیبا استفاده کنند.

 

ساحل هوآهین

 


این ساحل در سال ۱۹۲۰ به عنوان یک منطقه سلطنتی برای پادشاه راما ساخته شد. این منطقه برای مدتی طولانی یک مکان گردشگری محبوب در بین تایلندی ها بوده و امروزه در بین گردشگران خارجی هم محبوبیت بسیاری دارد. این منطقه یک مقصد گردشگری در بین خانواده های ثروتمند است. ساحل هوآهین که در قسمت شمالی شبه جزیرهمالای قرار گرفته دارای زمین های گلف برای دوستداران این ورزش می باشد.

.

ساحل ماسه های سفید

 


این ساحل زیبا که در KO chang  واقع شده یک مقصد گردشگری عالی برای خانواده هاست. این ساحل ماسه ای یکی از محبوب ترین مناطق در  KO chang به شمار می رود و نسب به ساحل پوکت آرامش و سکوت بیشتری در آن حکمفرماست. برای اقامت در این ساحل می توانید از اقامتگاه های ساحلی ۴ ستاره و یا کلبه های چوبی استفاده کنید. این ساحل دارای تعداد زیادی رستوران و بار است. KO chang در جنوب شرقی تایلند در نزدیکی Cambodia واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *