خانه / سرگرمی / ۱۰ مکان شگفت انگیز جهان ساخته دست بشر

۱۰ مکان شگفت انگیز جهان ساخته دست بشر

این بار می خواهیم ۱۰ مکان شگفت انگیز جهان را به شما معرفی کنم که رد پای شاهکار هنر و نبوغ بشر در اعصار گذشته در آن به چشم می خورد . این مکانها به وسیله نیکانمان مان و بدون هیچ تکنولوژی مدرن و ماشین آلات غول پیکر ساخته شده اند.

 

 

حمام رومی

 

 

این حمام یکی از بناهای پیچیده و معروف است که به عنوان یک مکان تاریخی مورد علاقه عموم بازدیدکنندگان واقع شده است. این مکان که در گذشته یک حمام عمومی بوده یک بار بطور کامل در قرن ۶ میلادی تخریب شد  و در طول دوران های مختلف از نو بازسازی شده و بخش های دیگری نیز به آن اضافه شده اخرین بازسازی آن مربوط به اواخر قرن ۱۸ است.

حمام ها یکی از جاذبه های توریستی و مهم در جهان هستند که شاید بیش از یک میلیون بازدیدکننده در سال داشته باشند. این حمام در سال ۲۰۰۵ در یک مستند تلوزیونی به عنوان یکی از عجایب هفت گانه طبیعی دنیا معرفی شد.

 

 

برج پیزا

 

 

این برج برای اولین بار در شهر پیزا در ایتالیا در ۱۴ اوت ۱۱۷۳ معروف شد. این برج به سمت راستش متمایل شد و کج به نظر می رسد. اما با وجود این کجی و انحراف همچنان پا برجا و باثبات برجای خود باقی مانده است.

 

 

کولوسئوم

 

 

کولوسئوم یا سالن بزرگ، در اصل یک سالن بیضی شکل بزرگ  در مرکز شهر آز در رم ایتالیا واقع شده است. کولوسئوم در اصل  مخصوص آمفی تئاتر ساخته شده و  بزرگترین سالن آمفی تئاتری بوده که تاکنون در امپراطوری روم ساخته شده.

این سالن برای ساماندهی مسابقات پهلوانان از جان گذشته، نمایش درام، مبارزه حیوانات وحشی و همچنین برای ساخت نبرد دریایی ساختگی ، ساخته شده بود و مردم نیز می توانستند در فضای باز آن به تشویق جنگجو مورد علاقه خود بپردازند.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  ساختمان های نمادین جهان

 

 

چچن ایتزا

 

 

این بنا توسط تمدن مایا در سال ۴۰۰ میلادی ساخته شده و اکنون در شمال شبه جزیره یوکاتان مکزیک واقع شده است. این بنا دارای قدمت ۱۵۰۰ ساله است . در مورد این مکان گفته شده که نقطه ای برای انجام مراسم مختلف بوده است.

این مکان در طول روز و توسط کشیش اداره می شد.چیچن به معنی در دهانه چاه ایتزا می باشد. باور این است که مردم از بالا به کسانی که  به عنوان یک قربانی برای خدای خود بودند نگاه می کردند  و کسانی که می توانستند زنده بمانند نیز خوشحال بودند.

 

 

مسجد ایاصوفیه

 

 

این مسجد که در ترکیه واقع شده است در واقع در گذشته کلیسای مسیحی پدر سالار بوده که بعد به یک مسجد امپریالیستی تغییر ماهیت داده و در حال حاضر نیز یک موزه در استانبول ترکیه است که هر ساله حدود ۳٫۳ میلیون نفر از آن بازدید می کنند.

این مسجد الهام بخش ساخت مساجد دیگری چون مسجد سلطان احمد، مسجد شاهزاده،مسجد سلیمانیه و مسجد رستم پاشا بوده است.

ماچو پیچو

 

ماچو پیچو در کلمبیا در واقع مرکز امپراطوری اینکاها بوده است که تقریبا ۸۰۰۰ فوت بالاتر از سطح دریا واقع شده است. این مقر بر روی خط الراس کوه “بالا” در دره urubamaba در پرو واقع شده است. این مکان همچنین شهر از دست رفته اینکاها نیز نامیده می شود. ماچو پیچو در حدود سال ۱۴۵۰ میلادی در اوج امپراطوری اینکاها ساخته شده است

ماچو پیچو به عنوان میراث جهانی در یونسکو در سال ۱۹۸۳ شناخته شد و در سال ۲۰۰۷ به ثبت رسید بر طبق یک نظر سنجی اینترنتی این مکان به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان شناخته شد.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  عجیب اما واقعی |برج العرب اولین هتل هفت ستاره دنیا

تاج محل آگرا

 

این بنای زیبا توسط حاکم مغول شاه جهان به یاد همسر محبوبش ممتاز محل ساخته شد. تاج محل به عنوان بهترین نمونه معماری دوران مغول در نظر گرفته شده است و به طور گسترده ای به عنوان گوهر مسلمانان در هند شناخته شده است.

این بنا یکی از معماری های مشهور در جهان است و به عنوان نماد تاریخ غنی هندوستان شناخته شده است . در سال ۲۰۰۷ این بنا یکی از ۱۰ عجایب جهان شناخته و معرفی شد.

 

 

مجسمه کریستو ریندتور

 

 

این مجسمه بزرگترین مجسمه آرت دکو در جهان و پنجمین  مجسمه بزرگ ساخته شده از عیسی مسیح در جهان است. این مجسمه به عنوان نماد مسیحیت در جهان و به عنوان یک نماد فرهنگی در ریودوژانیر و برزیل  و به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید در جهان شناخته می شود. این مجسمه از بتن و سنگ صابون  و بین سال های ۱۹۲۲ تا ۱۹۳۱ میلادی ساخته شده است.

 

 

پترا

 

 

این شهر به عنوان یکی از آثار باستانی jorden است که برای معماری و سیستم آب مجزا آن معروف است.نام دیگر  پترا بخاطر رنگ سنگ هایش شهر رز است. این شهر در حدود ۳۱۲ سال پیش از میلاد ساخته شده و به پایتخت نبطیهای عرب در اردن است.

این شهر بر  روی شیب جبل در یک حوضه در میان کوههاشرقی وادی عربه نهفته شده است. پترا در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان معرفی شد. این مکان بیشترین بازدید را در میان گردشگران در اردن دارد و یکی از مکان هایی است که بهتر است قبل از مرگ حتما بینید.

خواندن این مطلب رو هم به شما پیشنهاد می دهیم  10 مکان دیدنی در جهان که هرکسی باید قبل از مرگ به آنجا سفر کند.

دیوار بزرگ چین

 

 

این دیوار که ۷ قرن پیش از میلاد مسیح ساخته شده یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان به شمار می رود. این دیوار برای محافظت از چین در برابر حملات و تهاجم های گروههای مختلف عشایر و قبایل بیابان گرد اوراسیا ساخته شده است.

 

 

صبر کنید دره عشق را فراموش کرده اید

 

 

دره عشق | مجله اینترنتی عصر آتی

 

این دره یک از عجایب جهان است که توسط یک نژاد مرموز ساخته شده این مکان در ایرلند واقع شده است. این دره باستانی یکی از شگفتی های از دست رفته زمین است. عرض و ارتفاع این دره حدود یک مایل است. حرف و حدیث های فراوانی پیرامون این دره بیان شده و برخی اعتقاد دارند که این دره توسط یک نژاد مرموز که در حال حاضر در یک منطقه دور افتاده در ایرلند زندگی می کنند ساخته شده است.

این دره در حدود ۳۰۰۰ سال از چشم بشر مخفی ماند حتی قدیمی تر از اهرام مصر.  ساختار دست نخورده دره یادآور دورانی از شادی و الهام بخشی است.این دره داری ساختاری سنگی فوق العاده است که به همان اندازه نیز مات و مبهوت کننده است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *